Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Plakat z żulem ;)
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-21, 12:02   Plakat z żulem ;)

A może by tak wrzucić parę takich plakatów na mieście a szczególnie pod Kauflandem? :D

http://demotywatory.pl/90115/Daj-2-zlote-na-chleb
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2009-08-21, 12:07   

Ładnie sie prezentuje 8)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-21, 12:07   

Widze że i ty demoty śledzisz :D
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2009-08-21, 15:09   

Nie znam osoby która by nie znała też jakże popularnej stronki :D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-08-22, 06:40   

Spiros , a może taki tytuł obraża ? Jeżeli coś w twojej przyszłości pójdzie nie tak nie byłoby Ci przykro gdyby tak nazywano Ciebie ? Miałem styczność z takimi osobami i to nie jest powód do żartów, taka akcja nie ma celu i sensu.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-08-22, 10:06   

mulder napisał/a:
Miałem styczność z takimi osobami i to nie jest powód do żartów, taka akcja nie ma celu i sensu.

I oczywiscie nigdy nie spotkales sie z sytuacja, kiedy taka osoba otrzymawszy pieniadze kupowala sobie cos, co z bulka mialo tylko tyle wspolnego, ze sprzedaja to czesto w spozywczych?

Niedawno sluchalem w PRI dyskusji na temat zebrania i pojawilo sie tam moim zdaniem sluszne twierdzenie - jesli nie bedzie dajacych pieniadze, to proceder zebrania zostanie bardzo ograniczony, a jesli ktos chce, to zawsze moze znalezc miejsce, gdzie zostanie nakarmiony.
I inna z uwag - na wsi i w malych miejscowosciach rzadko zdarza sie, ze pojawiaja sie zebrzacy. Spowodowane jest to tym, ze jesli ktos nie jest naprawde w potrzebie, to sie wstydzi - wszedzie wokolo sa sami swoi...
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-22, 21:44   

nie widze w tym nic smiesznego
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-08-23, 05:47   Plakat z żulem

A.Mason napisał/a:
mulder napisał/a:
Miałem styczność z takimi osobami i to nie jest powód do żartów, taka akcja nie ma celu i sensu.

I oczywiscie nigdy nie spotkales sie z sytuacja, kiedy taka osoba otrzymawszy pieniadze kupowala sobie cos, co z bulka mialo tylko tyle wspolnego, ze sprzedaja to czesto w spozywczych?

Niedawno sluchalem w PRI dyskusji na temat zebrania i pojawilo sie tam moim zdaniem sluszne twierdzenie - jesli nie bedzie dajacych pieniadze, to proceder zebrania zostanie bardzo ograniczony, a jesli ktos chce, to zawsze moze znalezc miejsce, gdzie zostanie nakarmiony.
I inna z uwag - na wsi i w malych miejscowosciach rzadko zdarza sie, ze pojawiaja sie zebrzacy. Spowodowane jest to tym, ze jesli ktos nie jest naprawde w potrzebie, to sie wstydzi - wszedzie wokolo sa sami swoi...


Ależ oczywiście, że zdarza mi się często jednakże kiedyś proponowałem zakup bułki lub czegoś podobnego a teraz mądrzejszy o doświadczenia podaję adresy placówek , gdzie taka osoba może najeść się do syta za darmo. Mamy dzisiaj państwo wybitnie socjalne i dobrze, że są nawet w naszym powiecie placówki , które świadczą opiekę osobom bezdomnym . W Polsce bezdomny nie jest głodny chyba , że chce nadal nadużywać alkoholu , ale to już jego wybór. Ze strony państwa i różnych fundacji takie osoby mają pełną opiekę. I nadal nie widzę powodu, dla którego miałby mnie rozśmieszać zamieszczony plakat. Nawet ten żul , jak zwiecie tę osobę ma swoją godność.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-24, 15:39   

mulder napisał/a:
Spiros , a może taki tytuł obraża ? Jeżeli coś w twojej przyszłości pójdzie nie tak nie byłoby Ci przykro gdyby tak nazywano Ciebie ? Miałem styczność z takimi osobami i to nie jest powód do żartów, taka akcja nie ma celu i sensu.


Jeśli w mojej przyszłości coś poszłoby nie tak to raczej zwróciłbym się do MOPSu i innych organizacji, niż do ludzi spod Kauflanda. Oczywiście te organizacje raczej nie wyciągają z biedy, ale umrzeć nie dadzą. NIE MA w Polsce takich sytuacji żeby ktoś nie otrzymał pomocy od państwa na poziomie minimum egzystencjalnego (jeśli ktoś powie, że to nie prawda, to niech nie rozpoczyna bez sensu dyskusji - odsyłam do definicji minimum egzystencjalnego), to nie jest kraj trzeciego świata. Jeśli ktoś czegoś nie dostaje to na własną prośbę, albo przez swoje zachowanie (np. jest nietrzeźwy więc nie dostanie się do noclegowni).

Dlatego nie powinno dawać się pieniędzy na ulicach. Prawdziwa bieda jak już wiele razy pisano nie wychodzi na ulice, bo to ludzie skromni i wstydzą się żebrać.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-24, 18:36   

A ja bym powiedziała tak - pewnie nie byłoby całej wymiany zdań, gdyby nie zdjęcie jakiegoś Pana umieszczone na demotywatorze. Fakt, nie przedstawia się on elegancko, ale niekoniecznie wygląda na "żula". Może i gdyby obrazek był inny to bardziej by przemawiał... Nie tylko do mnie, bo uważam, że wizerunek osoby przedstawionej na nim nie wygląda aż tak "żulersko".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-08-24, 19:24   

A co jeśli ktoś daje tym, jak to piszecie, żulikom, parę drobnych ze pełną świadomością tego, że to idzie na przelew? Just like that - masz i walnij za moje zdrowie...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-08-24, 19:37   

Nie no, z poczuciem humoru lub jego brakiem chyba nie da sie dyskutowac, ale z Yvvone, chyba zupelnie inaczej rozumiemy zasade funkcjonowania demotywatorow. Ja tam rozgraniczam dwa rodzaje obrazkow: pierwszy rodzaj - gdzie podpis pod zdjeciem jest komentarzem do niego; i drugi rodzaj - gdzie zdjecie jest symbolem, uzupelnieniem graficznym do podpisu.

Moim zdaniem "Plakat z zulem" nalezy do drugiego rodzaju obrazkow, a smieszne nie jest zdjecie, tylko sam podpis jako bardzo trafna obserwacja zawarta w krotkim i zaskakujacym swoja przewrotnoscia zdaniu. Nie twierdze, ze to norma, ale prawda jest taka, ze czesto ludzie zebrzacy wbrew temu co twierdza (chociaz sa tacy, ktorzy uczciwie sie przyznaja, ze brakuje im na wino), zbieraja kase nie na jedzenie...

Na temat zebrzacych mam zdanie podobne do Spirosa.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-24, 19:40   

A.Mason,
A.Mason napisał/a:
zupelnie inaczej rozumiemy zasade funkcjonowania demotywatorow. Ja tam rozgraniczam dwa rodzaje obrazkow: pierwszy rodzaj - gdzie podpis pod zdjeciem jest komentarzem do niego; i drugi rodzaj - gdzie zdjecie jest symbolem, uzupelnieniem graficznym do podpisu.
Rozumiem o co Ci chodzi, również podobnie pojmuję demotywatory, aczkolwiek uważam, że obrazek mógłby być bardziej trafny niż ten w/w - niekoniecznie przedstawiający człowieka, którego niekoniecznie moglibyśmy określić mianem "żula".
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-08-25, 10:15   

Yvvone, plakat żeby miał siłę oddziaływania musi być mocny. Looknij tutaj na reklamę kampanii na rzecz bezpieczeństwa na drogach w Anglii:

http://www.youtube.com/watch?v=Cvja-PA5Egc

na wielkim kinowym ekranie robi wrażenie.

I o wrażenie właśnie chodzi. Co bardziej daje do myślenia, plakat "z żulem" czy to:
http://wrosystem.um.wroc....%20pomagasz.JPG

wydaje mi się, że mocniejsza treść bardziej przemawia do odbiorcy mimo, że jest kontrowersyjna.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-28, 16:12   

spiros napisał/a:
Yvvone, plakat żeby miał siłę oddziaływania musi być mocny. Looknij tutaj na reklamę kampanii na rzecz bezpieczeństwa na drogach w Anglii:

Ja wiem, rozumiem, nie neguję i też tak uważam, lecz po prostu ten plakat, który był pokazany wyżej po prostu do mnie nie przemawia i już. Mam do tego prawo. Facet wcale mi na żula nie wygląda - albo inaczej - niekoniecznie nim jest - tyle ode mnie w tym temacie. Gdyby obrazek był inny - ok - może coś z tych poniżej?

pijak2.JPG
Plik ściągnięto 4578 raz(y) 20,63 KB

pijak1.JPG
Plik ściągnięto 70 raz(y) 33,01 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: plakat, zulem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu