Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawki dawniej i dziś :)
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



  Wysłany: 2006-04-02, 14:13   Zabawki dawniej i dziś :)

Drodzy rodzice,

Czym bawią się Wasze dzieciaczki ? Jakie preferujecie zabawki? Co kupić maluchowi na Dzień Dziecka lub urodzinki? Przed czym ostrzeglibyście innych rodziców? ipt. itd.

Czym bawiliście się sami będąc maluchami? Czy ktoś pamięta swoja ulubioną zabawkę ?
Zapraszam do dyskusji :D
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-02, 17:29   Re: Zabawki dawniej i dziś :)

Inez napisał/a:
Drodzy rodzice,
Czym bawią się Wasze dzieciaczki ?


Najlepsza zabawka to: ścierka, serwetka albo ręczniczek lub podobna szmatka z kuchni. Im więcej tym lepiej. A zastosowanie mają najróżniejsze, od pieluchy dla lalki po "gustowną" chustę na głowę. :-)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-02, 17:33   

Hm dzieic dzisiaj marza o komuterach gadajacych lalkach i robotach, malo ktore dzieci ciesza sie z lalek szmacianek a sa teraz jeszcze lepsze niz te stare.ja jak wybieram dzieciaczkom moim z mama zabawki to staramy sie kupic cos co spodoba sie dziecku ale nie sa to roboty czy lalki z "kosmicznymi" mozliwosciami.

Hm ja mialam duzo zabawek wieszkosc jednak maskotki albo ukladanki .. i to i to lubie do dzisiaj :oops: no co zawsze pozostaje w nas cos z dziecka ;)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-02, 17:43   

gosiaczek86 napisał/a:
Hm ja mialam duzo zabawek wieszkosc jednak maskotki albo ukladanki .. i to i to lubie do dzisiaj :oops: no co zawsze pozostaje w nas cos z dziecka ;)

Masz rację Gosiu zawsze coś tam zostaje i obyśmy byli dziećmi jak najdłużej :wink:
Ja bawiłam się czym popadło, chociaż pamiętam, że uwielbiałam grać w nogę i byłam całkiem niezła :mrgreen: Tak przynajmniej twierdzą moi rodzice i ich znajomi.
Brzeski napisał/a:
Najlepsza zabawka to: ścierka, serwetka albo ręczniczek lub podobna szmatka z kuchni. Im więcej tym lepiej. A zastosowanie mają najróżniejsze, od pieluchy dla lalki po "gustowną" chustę na głowę.

A współczesne dzieciaki owszem szukają wyszukanych zabawek, dobrze rozreklamowanych robotów i takich tam ... :cry: Ale są też takie jak napisał Brzeski i jaka jest moja siostrzenica, które bawią się czym popadnie: pokrywką od słoika, krążkiem CD itp.

Niestety kiedyś kawałek kijka był najlepszą bronią (karabinem, czy szablą) teraz w sklepach dzieci widzą te wszystkie piękne zabawki i już zwykły patyk nie potrafi ich tak cieszyć. Na szczęście nie wszystkie dzieci są takie :)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-02, 17:51   

oj pamietam jak sie bawilo czym popadlo .. kawalek patyka blotko i kaluza ... robilo sie roznego rodzaju kanaliki zeby woda przeplywala , albo troche warzywek z babci ogrodka woda ze studni oczywiscie piasku troche i gotowalo sie zupki :D :D faktycznie dzieci teraz albo sie bawia zabawkami ktore sa reklamowane albo ogladaja tv i te bajki ktore wiekszosci do niczego nie prowadza
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-02, 17:59   

gosiaczek86 napisał/a:
oj pamietam jak sie bawilo czym popadlo .. kawalek patyka blotko i kaluza ... robilo sie roznego rodzaju kanaliki zeby woda przeplywala , albo troche warzywek z babci ogrodka woda ze studni oczywiscie piasku troche i gotowalo sie zupki

A pamiętasz zabawy w sklep :?: Wystarczyło trochę kamyczków (pieniążków), roślinek (towarów) i jakiś mały placyk i już kwitł handelek :P
Albo czy miałaś, tak jak ja, całą wioskę smerfów (figurek) :?: To była zabawa, a jak się powtarzały figurki to się z koleżankami wymieniałam :-P
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-02, 18:54   

nie ja figurek smerfow nie mialam .. ja chorowalam na punkcie Oriego .. z Polnoc poludnie.. jesli pamietasz :D tak sklep pamietam .. najczesciej w piaskownicy a w dom na lawkach.. hehe to byly zabawy.. a pozniej to juz wynosilo sie gry typu chinczyk monopol bingo karty i sie na kocach gralo :D
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-02, 20:26   

gosiaczek86 napisał/a:
ja chorowalam na punkcie Oriego .. z Polnoc poludnie.. jesli pamietasz

Kurcze nie miałam :(
Jak już się było starszym to wszytko można było załatwić. Ja zbierałam np. papierki po czekoladkach (a miałam tego trochę z Niemiec i Austrii) a potem wymieniałam się z koleżankami za inne ciekawe okazy :wink:
Jako nastolatka dopiero poznałam ciekawe gry :lol:
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-02, 20:30   

hm jego raczej nie mialas :D :D ja mialam tylko jego plakaty :roll: i nie bylo mowy zebym po smerfach odrazu szla spac :] musialam obejzec "mojego" Oriego:D:D
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-02, 21:20   

gosiaczek86 napisał/a:
hm jego raczej nie mialas

I już raczej mieć nie będę :cry:
Kurcze czy tylko my dwie się kiedyś bawiłyśmy :?: :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-03, 20:52   

Ja też się bawiłam i do dziś bawię :) Ale teraz to już nie to samo. Prawie w każdej zabawce baterie :(

Inez napisał/a:
A pamiętasz zabawy w sklep Wystarczyło trochę kamyczków (pieniążków), roślinek (towarów) i jakiś mały placyk i już kwitł handelek


Sklep... To była zabawa rozwijająca wyobraźnię. A teraz: zabawkowa kasa fiskalna, papierowe pieniądze, sztuczne towary przypominające kształtem rzeczywiste.

Pracowałam w świetlicy szkolnej i to dało mi dużo do myślenia. Dzieciaki nie potrafią wyobrazić sobie różnych rzeczy, one muszą mieć je rzeczywiście aby się bawić. To przekłada się np. na prace plastyczne, zero inwencji twórczej, np. jakieś kartki dla babci, dziadka. Jeżeli nie dasz gotowego wzoru - nie wymyślą nic. Porażka :!:
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-04, 07:27   

Katarzyna_26 napisał/a:
Dzieciaki nie potrafią wyobrazić sobie różnych rzeczy, one muszą mieć je rzeczywiście aby się bawić. To przekłada się np. na prace plastyczne, zero inwencji twórczej, np. jakieś kartki dla babci, dziadka. Jeżeli nie dasz gotowego wzoru - nie wymyślą nic. Porażka

Dlatego właśnie jestem za tym, aby dzieciakom kupować zabawki edukacyjne. One rozwijają wyobraźnię, dają możliwość wykazania się, swojej inwencji twórczej. Ja też takie lubię, klocuszki, puzzle i inne zabawki, gdzie trzeba coś złożyć, zbudować lub storzyć. Lubię się bawić farbkami, kredkami i mam nadzieję, że moje dzieci również będą miały na to ochotę :)
0 UP 0 DOWN
 
grzechu 
Kawaleria Polska



Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Popielów

Wysłany: 2006-04-06, 03:24   

Ja kiedys bylem strasznym psujem. Wszystko musialem rozebrac i zobaczyc jak dziala.
Do tego sopnia, ze kuzyn mi kiedys powiedzial, ze jak sie dowiedzial, iz jade do niego to wszystkie lepsze zabawki musial pochowac przede mna. Troche moze smieszne, ale za to dzis ja umiem wszystko naprawic, a kuzyn prawie nic nie umie sam zrobic.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-04-06, 06:52   

grzechu napisał/a:
Ja kiedys bylem strasznym psujem.

Z tego co wiem to nadal nim jesteś tylko zabawki, które teraz psujesz są troszkę inne :-P
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-04-06, 14:08   

ja raczej naprawialam wszystko razem z tatusiem :] i tak mi zostalo .. niestety albo i stety ale to moze i dobrze:)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dawniej, dzis, zabawki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu