Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
zwrot za internet
Autor Wiadomość
malinka 



Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
  Wysłany: 2009-01-30, 12:21   zwrot za internet

Mam internet I Plus. Wszystkie faktury i dowody wpłat wystawione są na mnie i na moje miejsce zamieszkania i zameldowania. Na fakturze jest wyszczególnione, że płacę za usługi telekomunikacyjne 60,00 w tym internet 60,00.

Czy możliwe jest odliczenie od podatku? Różne źródła piszą różne wersje. Najczęściej, że zależy to od zapatrywań Urzędu Skarbowego, do którego składam deklarację. Nie chcę być potem obiektem dochodzenia "skarbówki" dlatego proszę o odpowiedź prawdziwą, rzetelną.

Pozdrawiam

Podatnik z Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2009-01-30, 12:41   

Ja tak samo się dołączę sie do pytania tylko w moim przypadku jest to firma citymedia opole
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-30, 13:42   

Na radiu zet leciało coś na ten temat.,.. jechałem zmeczony wiec niedosłyszałem do końca, ale była mowa że aby odliczyć internet od podatku to: musisz mieć fakture VAT, oraz na rachunku MUSI być wyszczególniona opłata za internet... nie moze być - usługi telekomunikacyjne ( TV, intrernet w jednym), tylko np telefon tyle, internet tyle a TV tyle.

czyli krótko mówiąć:
trzeba mieć fakture VAT
na rachunku musi być podana cena za internet, nie za pakiet itp.

i jeszcze coś była mowa o 700 pare zł rocznie, ale oco chodziło to już nie pamietam...
Ostatnio zmieniony przez butter 2009-01-30, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
malinka
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-30, 15:07   zwrot za internet

I ja tal mam. Wyszczególnione że za internet.

Ale chodzi o kwestię, że jest to net bezprzewodowy. Ustawa nie mówi dokładnie, ale np. na portalu PIT.pl piszą tak:
"Odliczeniu podlegają zarówno abonamenty za stałe łącza, jak i opłaty za dostęp wdzwaniany do Internetu. Zdaniem ekspertów PIT.pl z powodu braku możliwości dowodowych należy uznać, ze dostęp poprzez telefonię komórkową w większości wypadków nie będzie mógł być przedmiotem odliczeń. PIT.pl otrzymał jednak sygnały o Urzędach Skarbowych nie kwestionujących takich odliczeń, jeżeli na fakturze podany jest adres miejsca zamieszkania. Radzimy jednak dużą ostrożność w zakresie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Takie sygnały docierają do nas coraz częściej."

Chodzi mi o to czy nasz brzeski Urząd Skarbowy też dopuszcza odliczanie bezprzewodowego internetu. Nie chcę mieć potem kłopotów. Wszak deklaracje podlegają kontoli przez 5 lat po złożeniu.
 
malinka 



Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-30, 15:17   

żaden gość proszę Państwa. Sprawa jest dosyć poważna a Wy tu jakieś chocki klocki. W ogóle to myslałam, że to jakiś poważny portal, i że tutaj dowiem się jak jest z tym zwrotem naprawdę ale widzę, że nic z tego nie będzie. :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2009-01-30, 16:15   

Ale nad czym się tu rozwodzić? Jest ustawa, która mówi o możliwości odliczenia Internetu. Posiadasz odrębne faktury na Internet, więc sobie odliczasz do 760zł. Jak to możliwe, żeby jeden Urząd Skarbowy brał pod uwagę to, a drugi tamto? Podstawa prawna jest jedna. Najprościej zadzwonić do US i zapytać, to nie boli, a chyba już jesteś na tyle dojrzałą osobą, że nie wstydzisz się pytać.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-30, 21:00   

A z innej beczki
dzwonilam do nas do urzedu i rozmawialam w swojej sprawie z kilkoma pracownikowi i nie uwierzycie ale kazdy mowil co innego!
A co w przypadku sprzedazy lokalu w ktorym znajduje sie internet?
TP nie odstepuje w tym momencie od umowy i swiadczenie musi byc kontynuowane!
Zcesjowac umowy na nowego wlasciciela sobie tez nie mozesz zrobic!
bo takie tp ma ustalenia

Ale nie istotne
jezeli w urzedzie zmienilo sie adres zameldowania to rzecz jasna ze mimo iz nadal sa rachunki na mnie nie moge odliczyc, lub np. jesli np 30 wrzesnia konczy sie umowa i ostatnia faktura wystawiona jest 11 sierpnia to fakture za sierpien tez powinnam odliczyc?
istotna jest data wystawienia faktury czy jej fizyczna zaplata?
bo moge w pazdzierniku zaplacic za fakture wystawiona 11 sierpnia wiec o jakiej dacie mowimy.
w ustawie tego nie znalazlam

pozdr
0 UP 0 DOWN
 
malinka 



Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lip 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-17, 15:25   

:? W swojej naiwności sądziłam, że jest to strona, na której zadaje się pytania Urzędowi Skarbowemu i jakiś kompetentny przedstawiciel na nie odpowiada.

Cytując Włóczykijja "Najprościej zadzwonić do US i zapytać, to nie boli, a chyba już jesteś na tyle dojrzałą osobą, że nie wstydzisz się pytać."

Jaki więc jest sens takiego działu, skoro nie mogę uzyskać tutaj żadnej fachowej porady???

Z tym internetem już sobie poradziłam.

Dziękuję za udzieloną pomoc - więcej nie skorzystam z tej zakładki. :x
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-17, 16:46   

malinka napisał/a:
Z tym internetem już sobie poradziłam.


to podziel sie z innymi
0 UP 0 DOWN
 
joanna27
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-17, 18:03   

dzwonilam i pytałam jednak kompetencje urzędnikow pozostaja wiele do zyczenia.
jak mozliwie zeby urzednik w odpowiedzi na moje pytanie -odpowiedzial-nie wiem,
i tak lancuszek idzie i przelącza do 2 pani a ta z kolei do innej itd.....
 
grzesiek2103 
Kolce też się spalą



Wiek: 36
Dołączył: 12 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-17, 21:59   

nie wiem jak to jest z internetem typu iPlus, ale ja za internet radiowy w tamtym roku bez problemu sie rozliczyłem. nie można tylko przekroczyć tej kwoty 760zł. Tylko nie pytajcie jak i co wypełniałem, bo zrobiła to za mnie księgowa :P
0 UP 0 DOWN
 
malinka
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-23, 10:32   

Pani Wilczewska w US Brzeg poinformowała mnie, że nie ma rozgraniczenia na typ internetu. trzeba po prostu mieć imienną fakrurę z wyszczególnioną opłatą za internet i nie przekroczyć ustalonego limitu 760 zł.
 
butkoss 


Wiek: 61
Dołączyła: 19 Sie 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-08-22, 16:30   

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi, sprawdzę te informacje i wówczas napiszę jak to faktycznie z tym jest.
0 UP 0 DOWN
 
m.szklarski 


Wiek: 52
Dołączył: 29 Paź 2009

UP 33 / UP 17


Skąd: WRO

Wysłany: 2015-08-24, 11:32   

Jest INACZEJ, bo pochodzą sprzed 6 lat.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internet, za, zwrot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu