Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kto ponosi koszt przy spisywaniu protokołu szkody?
Autor Wiadomość
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2009-01-29, 13:01   Kto ponosi koszt przy spisywaniu protokołu szkody?

Jak wiadomo po dostarczeniu paczki trzeba sprawdzić ją w obecności kuriera. Jeśli jest uszkodzona to należy spisać protokół szkody. Moje pytanie jest następujące - kto ponosi koszty wysłania do mnie nowego, nieuszkodzonego produktu? Kurier, który był odpowiedzialny za transport czy po prostu firma spedycyjna wlicza to w koszta ?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-29, 13:08   Re: Kto ponosi koszt przy spisywaniu protokołu szkody?

sycha napisał/a:
Jak wiadomo po dostarczeniu paczki trzeba sprawdzić ją w obecności kuriera. Jeśli jest uszkodzona to należy spisać protokół szkody. Moje pytanie jest następujące - kto ponosi koszty wysłania do mnie nowego, nieuszkodzonego produktu? Kurier, który był odpowiedzialny za transport czy po prostu firma spedycyjna wlicza to w koszta ?


Zależy od tego czy paczka była ubezpieczona czy nie jeżeli była to koszty powinna pokryć firma kurierska
jeżeli nie to wydaje mi się że sprzedający
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-29, 13:31   Re: Kto ponosi koszt przy spisywaniu protokołu szkody?

sycha napisał/a:
Moje pytanie jest następujące - kto ponosi koszty wysłania do mnie nowego, nieuszkodzonego produktu?


który został uszkodzony ??; bo pytanie tak fajnie jest zadane, że odpowiedziałbym albo firma-sprzedawca, albo Ty (Kupujący )

ale tak na serio: jaka firma kurierska ??
przetestowałem większość już.... i z pewnością pojawią się zaraz ale.... ale DHL (paczki trzeba dość mocno pakować: folia, styropian, papiery etc. ) ale bynajmniej nie mam problemów z paczkami o 15 w Wigilię np. (jeśli chodzi o pojedyncze paczki )

oraz Schenker ( jeśli wysyłasz coś na paletach )

pytanie o firmę kurierską jest zasadne na tym etapie.... z niektórymi po ewidentnym stwierdzeniu ich winy będziesz "bujać się"

poza tym... zawsze trzeba sprawdzać paczki, wielu fajnych kurierów twierdzi, że najpierw podpis na liście przewozowym; więc jeśli go podpisałaś... :/ próbuj u osoby / firmy, która Ci wysłała;

ale z firmami kurierskimi da się wygrać; zbieraj tylko wszystkie pisma, a e-maile zawsze za potwierdzeniem przeczytania :)

wszelkie inne porady PW
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-29, 14:35   

sycha napisał/a:
kto ponosi koszty wysłania do mnie nowego, nieuszkodzonego produktu? Kurier, który był odpowiedzialny za transport czy po prostu firma spedycyjna wlicza to w koszta ?


Zaraz ci wytłumaczę :)
Mój tato miał raz taki przypadek że zamówił konwerter do salelity :) i po odebraniu go otworzył przesyłkę w obecności kuriera i zauważył usterkę i odmówił przyjęcie przesyłki :) Kurier sporządził protokół szkody i na drugi dzień firma w której był zakupiony produkt na własny koszt wysłała kolejny już nowy produkt na koszt własny :)
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2009-01-29, 16:44   

Cytat:
ale tak na serio: jaka firma kurierska ??

GLS

Podpisałem list przewozowy, ale paczkę sprawdza się po podpisaniu. Przynajmniej tak czytałem.

Cytat:
Zaraz ci wytłumaczę :)
Mój tato miał raz taki przypadek że zamówił konwerter do salelity :) i po odebraniu go otworzył przesyłkę w obecności kuriera i zauważył usterkę i odmówił przyjęcie przesyłki :) Kurier sporządził protokół szkody i na drugi dzień firma w której był zakupiony produkt na własny koszt wysłała kolejny już nowy produkt na koszt własny :)


Na pewno nie na własny koszt. Wina za uszkodzenie paczki leży po stronie firmy kurierskiej (przesyłkę uderzono). Moje pytanie dotyczy tego kto opłaci mi nowy produkt i jego przesyłkę (czy firma czy kurier odpowiedzialny za dostarczenie pakunku).
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-01-29, 20:06   

Sycha znając życie paczki powinny być ubezpieczone albo coś w ten deseń... poza tym ile kasy zarabiają.... takie przypadki (rozmawiałem ze znajomym z firmy DHL ) i firma ma pieniądze na takie przypadki... i można napisać do firmy...
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2009-01-29, 21:10   

Tak tak - ja nie mam z tym problemu. Protokół został spisany, a sprzedawca już się zajął tą sprawą (niedługo dostanę nowe egzemplarze). Po prostu jestem ciekaw kto za to zapłaci :)

[ Dodano: 2009-02-06, 23:20 ]
To pytanie zadałem również kurierowi gdy odbierałem nowy produkt. Codziennie zdarza się, że jakaś paczka zostanie uszkodzona (one nie jadą przez Polskę w takich busach jak są dostarczane lecz w wielkich tirach, które czasem widzi się na autostradach). Za nowe produkty płaci przewoźnik (jeśli uznają, że to ich wina), wliczając to w koszta.
Moja paczka nie była jakoś specjalnie wartościowa (~100zł). Ciekawe co jeśli chodzi o coś sporo droższego ;)

To tyle, można zamknąć :) Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: koszt, kto, ponosi, protokolu, przy, spisywaniu, szkody


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu