Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieciekawie w EMKACH
Autor Wiadomość
BRANDMAN 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-24, 21:36   Nieciekawie w EMKACH

http://emerytury.wp.pl/PO...,wiadomosc.html

Wkleiłem link z dzisiejszych wiadomości na WP.
W mieście naszym pracuje wielu mundurowych - bardzo wielu , wiec chciałbym zapytać
Co Wy na to ?????
Jaka wasza opinia na powyższy temat ???
No i oczywiście jakie decyzje w związku z w/w?
Sam jestem pracownikiem mundurowym i szczerze mówiąc niezłe ciasto nam „Grześ” zgotował na ten rok , będzie o czym myśleć.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-24, 22:16   

BRANDMAN napisał/a:
Jaka wasza opinia na powyższy temat ???

Sądzę, że tu już się Platforma poślizgnie i będzie twardy upadek. Chyba będzie to najwyższa pora. Dziury po zwolnionych etatach mundurowych nie załatają tak szybko. Wybory najpóźniej na jesieni 2009 r. Dalej już nie pociągną
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-01-25, 00:33   

Szczerze jak dla mnie, jestem za.. ok rozumiem strażacy, ludzie na misjach, komandosi trudne warunki itd, ale większość mundurowych w swojej pracy nie wyróżnia sie niczym szczególnym... po 15 latach odchodzą robią cos za co mają fajną kase + emerytura, a pozostali muszą ciężko harować na swoją "jesień życia" uważam ze to ciut nie fair..
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 00:47   

Necia napisał/a:
robią cos za co mają fajną kase + emerytura

Oj uwierz mi, że wcale nie ma takiej "fajnej kasy" za bycie mundurowym. Kolega BRANDMAN pewnie potwierdzi.
Do niedawna szło się do policji tylko właśnie ze względu na szybką emeryturę i dość dobre zarobki, a na emeryturze często pracować dalej, dorobić sobie i spełniać się w tym, co się chce. Teraz już chyba tak nie będzie... Znając życie - zmniejszy się liczba kandydatów do policji, bo przecież zarobić kokosów się nie da, a praca też średnio fajna - dla ludzi z prawdziwym powołaniem.

Czy to fair - hmm - trudno ocenić... Chyba zbytnio się już przyzwyczailiśmy do myśli, że policjanci tak prędko mogą przejść na emeryturę.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-01-25, 00:54   

Yvvone lecz kolega BRANDMAN jest strażakiem a jak już wyżej napisałam w ich przypadku jest inaczej i sama to wiem bo mam w rodzinie strażaka, jak i wojskowego i policjanta wiec ciut się orientuje ;)

tak czy siak podtrzymuje swoja opinie że jestem za zmianami :wink:
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-01-25, 09:27   

Necia, i co myślisz że taki 55 letni policjant to co będzie ze złodziejem biegał :?:
albo żołnierz z całym ekwipunkiem pojedzie na poligon :?:

Necia napisał/a:
pozostali muszą ciężko harować na swoją "jesień życia" uważam ze to ciut nie fair..

każdy wybiera swój zawód i każdy może iść do służby mundurowej przynajmniej się starać :-P a jakoś tych chętnych brakuje....
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 09:30   

warlike napisał/a:
Necia, i co myślisz że taki 55 letni policjant to co będzie ze złodziejem biegał


zawsze moze z abiurkiem usiasc :)

ja tez jestem za :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-01-25, 09:41   

blaster napisał/a:
zawsze moze z abiurkiem usiasc


tak i za 20 lat więcej będzie policjantów za biurkiem niż na ulicy...to chyba bez sensu
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2009-01-25, 09:41   

Necia napisał/a:
Szczerze jak dla mnie, jestem za.. ok rozumiem strażacy, ludzie na misjach, komandosi trudne warunki itd, ale większość mundurowych w swojej pracy nie wyróżnia sie niczym szczególnym... po 15 latach odchodzą robią cos za co mają fajną kase + emerytura, a pozostali muszą ciężko harować na swoją "jesień życia" uważam ze to ciut nie fair..


też jestem za, oczywiście z pewnymi wyjątkami o których po części wspomniano w temacie.
Sam cieżko pracuje a do emerytury to jeszcze hohoho. Wiek emerytalny powinien być ustalany na podstawie wykonywanej pracy a nie przynależności do grupy zawodowej. Co do policji to oczywiście prewencja itp. biurokraci policyjni do końca czyli 65, tak samo straż. Wojsko - wiekszość do osiągnięcia normalnego wieku emerytalnego, lub do pewnego pułapu wiekowego, a potem inna praca.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2009-01-25, 09:49   

d0mino napisał/a:
Wojsko - wiekszość do osiągnięcia normalnego wieku emerytalnego, lub do pewnego pułapu wiekowego, a potem inna praca.


to pewnie do wojska będą się kolejki ustawiać...żołnierz bedzie miał np 45 lat i gdzie pójdzie do pracy :?:


Wiem ze przez wielu przemawia zazdrość typu ja musze pracować do 65 roku życia a oni ida na emeryture....ja też musze pracować do 65 roku życia...no cóż taką prace wybrałem i tak mam...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 09:52   

warlike napisał/a:
tak i za 20 lat więcej będzie policjantów za biurkiem niż na ulicy...to chyba bez sensu


ktoś za biurkiem musi siedziec! lepiej zeby siedziały dziady ktorzy niepotrafią sie 1 raz podciagnac czy przebiec 200 metrow niepadajac na zawal niz mlodzi ktorzy to akurat potrafia
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-25, 10:15   

warlike napisał/a:
żołnierz bedzie miał np 45 lat i gdzie pójdzie do pracy

Sapera albo snajpera każda mafia zatrudni :wink: Moim zdaniem obowiązuje zasada, że praw nabytych się nie odbiera. Jeżeli ktoś zazdrości policjantom i innym mundurowym wcześniejszej emerytury to niech sam idzie w "kamasze".
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 10:42   

Ja może nie do końca byłbym za wydłużaniem wieku noszenia mundurów, ale chyba bym się zastanawiał nad rozszerzeniem katalogu mundurowych.
..i tak, chyba bym wrzucił do worka mundurowych nauczycieli :wink: ... którzy mają coraz większy problem na głowie, non-stop nerwy itp itd. ..

d0mino napisał/a:
Wiek emerytalny powinien być ustalany na podstawie wykonywanej pracy a nie przynależności do grupy zawodowej


....w zasadzie to idealnie byłoby, gdyby był ustalany indywidualnie, bo przecież każdy z nas charakteryzuję się innymi predyspozycjami psycho-fizycznymi, innym zaangażowaniem itp. itd. :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-01-25, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-01-25, 12:04   

Jednym z glownych powodow, dla ktorych poszedlem do wojska byla wlasnie wczesniejsza emerytura. I teraz w trakcie sluzby domagacie sie, zeby mi ten przywilej odebrac.
Dziekuje bardzo.
Tylko przy okazji prosilbym o zwrocenie mi tych lat, ktore poswiecilem dla wojska, a ktore moglbym przeznaczyc na rozwoj w innych dziedzinach mojego zycia.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-25, 12:29   

Necia napisał/a:
ecz kolega BRANDMAN jest strażakiem a jak już wyżej napisałam w ich przypadku jest inaczej

A, możliwe, że w przypadku strażaków jest inaczej (chyba coś pominęłam), ja miałam na myśli głównie policję.
warlike napisał/a:
każdy wybiera swój zawód i każdy może iść do służby mundurowej przynajmniej się starać :-P a jakoś tych chętnych brakuje....

Dokładnie. Gdyby te zarobki na prawdę były "warte świeczki" na pewno nie brakowałoby chętnych do służb mundurowych.
blaster napisał/a:
zawsze moze z abiurkiem usiasc :)

To też nie jest rozwiązanie... Żadne.

warlike napisał/a:
Wiem ze przez wielu przemawia zazdrość typu ja musze pracować do 65 roku życia a oni ida na emeryture...

Tu się zgodzę. Tym, którym się udało przejść na wczesną emeryturę można tylko pozazdrościć - są w "kwiecie wieku", mają (wysoką jak na nasze warunki) emeryturę i mogą robić, co chcą.

A.Mason napisał/a:
Jednym z glownych powodow, dla ktorych poszedlem do wojska byla wlasnie wczesniejsza emerytura. I teraz w trakcie sluzby domagacie sie, zeby mi ten przywilej odebrac.
Dziekuje bardzo.
Tylko przy okazji prosilbym o zwrocenie mi tych lat, ktore poswiecilem dla wojska, a ktore moglbym przeznaczyc na rozwoj w innych dziedzinach mojego zycia.

I właśnie tu się pojawia fakt, że praw nabytych się nie powinno odbierać, to poniżej pasa. W tym momencie mundurowi nie mogą przewidzieć, czy prawo znów się nie zmieni i to oni będą na tym cierpieć.

A PO strzela sobie `samobója`.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: emkach, nieciekawie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu