Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Obrzucili pociąg kamieniami
Autor Wiadomość
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 14:30   Obrzucili pociąg kamieniami

Wczoraj rano (03.08.08) dyżurny z Brzegu otrzymał telefoniczną informację o grupie młodych mężczyzn, która rzuca w pociąg kamieniami i koszami na śmieci. Natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy na Placu Dworcowym przed budynkiem PKP zatrzymali próbujących uciekać młodzieńców.

Jak ustalili policjanci, wczoraj o godzinie 5:30 rano, grupa 6 młodych mężczyzn przebywała na peronie dworca kolejowego w Brzegu. W tym momencie na dworzec wjechał pociąg intercity relacji Wrocław – Kraków.

Jeden z podchmielonych młodzieńców zapytał konduktora czy może zawrócić pociąg do Oławy. Najwyraźniej uzyskana informacja, że za pół godziny będzie jechał w tamtą stronę pociąg pośpieszny, jego i jego kompanów nie usatysfakcjonowała. Jeden z nich rzucił w okno wagonu koszem na śmieci – wybijając je. Inni nie próżnowali. W kierunku pociągu poleciały kamienie i jeszcze jeden kosz. W tym czasie kolejarz z załogi pociągu zadzwonił na telefon alarmowy Policji. Skierowany na dworzec patrol zatrzymał 6 mężczyzn.

Zatrzymani to młodzi (w wieku od 17 do 20 lat) mieszkańcy różnych dolnośląskich miejscowości. Pięciu z nich było pod wpływem alkoholu (od 0,6‰ do prawie 2,5‰). Usłyszą dziś zarzuty zniszczenia cudzego mienia. Chuligani wybili trzy szyby i spowodowali wgniecenia poszycia bocznego wagonów. Na szczęście żadnemu z podróżnych nic się nie stało.

Zatrzymanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 14:44   

Nie żebym się czepiał, ale InterCity nie zatrzymuje się w Brzegu.

Co do samej akcji, to czysta ludzka głupota i cwaniactwo. Zazwyczaj w grupie takim ludziom wydaje się jacy to nie są ważni. Później na policji będą mówić ... ale ja nie wiem jak to się mogło stać, nigdy nie byłem agresywny i nie wiem co we mnie wstąpiło ... Takie grupki cwaniaków powinny być kontrolowane i spisywane bardzo często. Bo jak nie widać policji to zaczepiają każdego, a jak pojawia się policja to się momentalnie uciszają i udają normalnych obywateli. Gdy policja znowu pojedzie to krzyczą, psy takie i owakie HW.. i inne slogany by pokazać, że niby się nie boją policji.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 14:46   

BRAWO dla policji...
a co do kmiotów...
kara wiezienia to raz, a pozatym mowinni (wg mnie muszą) zabulić za wszystkie szkody w pociagu, a nie bedą to małe kwoty, bo pewnie każdy wie jak wygląda IC, szyba wypas wagon tym bardziej...wiec conajmniej kilkanaście tysięcy bym im sypną, tak ku przestrodze innych.
i znowu mamy "piękny" wizerunek naszego mista pokazany przez bande zagubionej zachlanej młodzieży,,,
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-08-04, 14:50   

yasiu napisał/a:
Nie żebym się czepiał, ale InterCity nie zatrzymuje się w Brzegu.
część się zatrzymuje ;)

a co do kary, to ja byłbym za 3-miesięczną pracą społeczną dla odrobienia szkód, a nie za więzieniem ;)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 14:56   

KtOŚ napisał/a:
a co do kary, to ja byłbym za 3-miesięczną pracą społeczną dla odrobienia szkód

3 miesiace? troszke mało ;) a praca powinna polegać na... czyszczeniu kibli w wagonach, mycie podłóg, szyb i wagonów ;) ot i to by było sprawiedliwe ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 15:02   

Jeżeli się zatrzymuje to przepraszam, nie wiedziałem.


3 miesiące pracy to chyba za mało by pokryć straty, weź po uwagę, że uszkodzone jest także poszycie boczne. Straty na pewno będą dużo większe niż praca na 3 miesiące.

Weźmy pod uwagę kwotę minimalnego wynagrodzenia za wykonywanie prac społecznych tj: 1126,00 brutto. Przyjmijmy że tej kwoty się będziemy trzymali (choć po odjęciu podatków itd ... ale coś przyjąć musimy).

3 miesiące pracy to jest 3378zł. Skoro było ich sześciu to mamy kwotę: 20268zł. Wątpię by w pociągu klasy IC starczyło to na pokrycie szkód. Pamiętaj, że jeszcze trzeba było by opłacić za nich ubezpieczenia itd ;)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-08-04, 15:08   

yasiu napisał/a:
3 miesiące pracy to chyba za mało by pokryć straty, weź po uwagę, że uszkodzone jest także poszycie boczne. Straty na pewno będą dużo większe niż praca na 3 miesiące.


te 3 miesiące były w oparciu o ten wyrok jaki im grozi minimalny ;) ...ale bardziej mi chodziło o tą 2 część czyli pokrycie całkowite szkód za zniszczony pociąg ;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 15:16   

wczoraj sądny dzien w nocy :/ kolo 3 pod moim oknem awanturowało się 4 albo 5 młodych dziewczyn wyzywały się rozbijały butelki itp :/ moc
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 17:39   

Ja pierniczę, promocja naszego miasta pracuje pełna parą, znowu będzie temat dla dziennikarstwa
0 UP 0 DOWN
 
marian_s 


Wiek: 74
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-04, 18:38   Chuligaństwo

To zdarzenie na stacji PKP świadczy o rozpasaniu się młodzieży po wypiciu piwa.Brawo więc dla Policji ale uważam,że takich akcji m mieście powinno być znacznie więcej bo często rano widzimy skutki nocnych podpitych wandali. A w dzień to tacy grzeczni i przykładni obywatele......
0 UP 0 DOWN
 
gurdol1 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 19:04   

A ja myślę, że to nie tylko alkohol, ale także narkotyki i palenie wszelkiego syfu lasuje gówniarzom mózgi.

Co do szkód, to nie tylko chodzi o wagon w IC (owszem: zazwyczaj wypasiony i drogi), ale taki wagon należy wyłączyć ze składu, co powoduje opóźnienie składu na całej trasie oraz kłopot, bo dla części pasażerów należy znaleźć inne miejsca.

Przypuszczam że chodzi o pociąg IC "Górnik" jadący z Brzegu o 4.55 do Warszawy przez Katowice (godzina 5.30 wzięła się zapewne z notatek policyjnych). Ten pociąg jedzie na trasie Brzeg - Opole z prędkością 160 km/h - podobnie na większości trasy z Katowic do Warszawy (linia CMK), więc wykluczone jest podróżowanie wagonem z rozbitymi szybami.

Tak z drugiej strony, to te szyby wcale nie są takie słabe. Impet metalowych koszy i kamieni - widać - był naprawde mocny. Taki NAPAD powinno się zakwalifikować pod zagrożenie życia, inaczej mówiąc: szybko lecący kamień mógł ZABIĆ któregoś z pasażerów. I za to powinni bandyci odpowiadać, a nie tylko za jakieś tam zniszczenia.
Co sugerowałbym organom prawa, dla których BRAWA za sprawną akcję. Ciekawym ciągu dalszego. Bardzo.
0 UP 0 DOWN
 
gurdol1 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 19:17   

Och, sorry. Pomyliłem się!

Nie chodziło pociąg Intercity IC "Górnik" relacji Wrocław - Warszawa odjeżdżający z Brzegu o 4.55, tylko o pociąg Tanich Linii Kolejowych (TLK - też spółki PKP Intercity) odjeżdżający z Brzegu o 5.16. Jest to nocny pociąg relacji Świnoujście - Wrocław - Kraków. Oddaję honor, bo w artykule była podana właściwa relacja pociągu.

W IC "Górnik" najprawdopodobniej bandytom nie poszłoby tak łatwo z szybami (są znacznie wzmocnione, bo wagony są konstrukcyjnie przystosowane do V = 160 lub 200 km/h) - wagony w pociągach TLK mają szyby starego typu, dlatego zostały rozwalone.

I w jednym i w drugim przypadku nastapiło zagrożenie życia pasażerów i obsługi pociągu. A "reklama" dla miasta... no cóż, bez komentarza.

PS. Od 14 grudnia - czyli ogólnopolskiej corocznej zmiany rozkładu jazdy - ranny Intercity "Górnik" do Warszawy ma nie stawać w Brzegu, niestety. Takie wydarzenia mogą jedynie pomóc "zasadności" tej decyzji zarządu spółki PKP IC.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-04, 19:19   

Chciałbym zwrócić uwage na jedną małą rzecz z pierwszego posta:

Cytat:
Zatrzymani to młodzi (w wieku od 17 do 20 lat) mieszkańcy różnych dolnośląskich miejscowości.


Z różnych, doln0śląskich... więc niekoneicznie z Brzegu, zwłaszcza, że jeden z gigusi chciał cofnąć pociąg do Oławy.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-04, 19:19   

ja dodam tylko tyle, iż grupka kilku osób to może rodzić już obawy.....

ale kilka ładnych lat temu w niedzielny poranek ( pociąg 6:20 do wrocka) podróżowało co niedzielę kilkadziesiąt podobnych osób (pijany, etc.)

wszyscy na gapę, pobicia w pociągu włącznie z pobiciem konduktora zdarzały się często, palenie fajek w przedziałach czy picie alkoholu i awantury to był standard

2x pociąg zatrzymywał się w Oławie i wzywana była Policja.... nigdy natomiast nie widziałem Policji w Brzegu ;/ nie wiem jak jest obecnie... ale większość dolnośląskiej "młodzieży" wówczas bawiło się w BS

efekt z mojej strony: pośpieszny po 5 :/ kilka lat temu dość często podróżowałem pociągiem i powiem Wam szczerze.... kibice to przy nich były potulne dzieci....
0 UP 0 DOWN
 
gurdol1 


Wiek: 60
Dołączył: 14 Lut 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 19:39   

No tak, banda była z Dolnego Śląska, ale "reklama" pójdzie w całą Polskę na temat Brzegu, ponieważ takie rzeczy niejako z automatu umieszczane są na kilku dużych forach ogólnopolskich dotyczących transportu szynowego (jeśli o zdarzeniu pisze prasa, a pisze).

W umyśle Czytelnika pozostaje... Brzeg... jako wiocha gdzie kosze i kamienie na dworcu latają.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamieniami, obrzucili, pociag


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu