Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 21:24
Listy z blachą!
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-20, 16:44   Listy z blachą!

Gazeta.plForum napisał/a:
roznoszono listy z blachą,co już wydawało sie być kretynizmem,teraz jest lepiej!- do listu dołączają - WORKI Z PIACHEM! CZY TU KIEDYŚ
BĘDZIE NORMALNIE?
Te duże litery były w oryginale.
Właśnie dostałem list z blachą - InPost Usługi Pocztowe. O ile pamiętam Poczta Polska ma monopol na listy do 50 gramów, a to sposób na pominięcie tego monopolu. I jak tu się mają z nas nie śmiać w każdym zakątku naszego globu. Polak potrafi. To już pewnie blisko do granic absurdu. Tylko kto w tym przypadku jest kretynem? Bo to raczej kretynizm.
źródło: TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-06-20, 17:54, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-20, 18:52   

to je dobre ! :)
ja zacznę grawerować listy na blasze aluminiowej, będzie oryginalnie, trwale, nikt mi przesyłki nie uszkodzi a i roboty zaoszczędzę tej firmie

PARANOJA
Gdzie ten wolny rynek i konkurencja?!
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-06-20, 20:45   

Walenty, ta blaszka jest z logiem tego alternatywnego dla poczty dostarczyciela, gdyż na podstawie przepisów w prawie poczta ma monopol do roku chyba 2012 na listy poniżej 50 gr ;) ......a jak wiadomo liczy się zawartość + opakowanie, a że opakowanie jest ozdobione "blaszką", a nie naklejką to już sprawa operatora.....no i zapobiega to monopolowi....


zresztą poczta to zaskarżyła i przegrała ;) ........także jest szansa, ze listy będą chodzić taniej i sprawniej :]
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-06-29, 10:15   

hehe
ja ostatnio w pracy na biurku znalazłem taką blachę - pytałem wszystkich kto to przyniósł i nikt nie chciał się przyznać :)
a to pewnie wyleciało z otwieranej koperty :D

mądry sposób na głupie przepisy
a poczta niech dalej strajkuje, to ją całkiem zwiną
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-07-07, 06:23   

Listy z blachą, samochody osobowe z kratką udające ciężarówki, reklama piwa :wink: bezalkoholowego - to tylko niektóre nasze pomysły na ominięcie przepisów. A że Polak potrafi...
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-07-07, 09:01   

Jak zawsze są dwie strony medalu.
Z jednej strony rzeczywiście, jak to możliwe, że InPost stać na dodawanie do listu obciążnika, a przesyłka i tak jest tańsza :?
Z drugiej strony pamiętajmy, że Poczta Polska ma monopol na przesyłki do 50g ale nie tak bezwarunkowo. Ten monopol wynika z konieczności obsługi rejonów nierentownych - gdzie dochodzi kilka listów tygodniowo, a listonosza utrzymywać trzeba. InPost z pewnością nie zdecydowałby się na dostarczanie listów do tej podobnych "wichur" :wink:
Jamps napisał/a:
a poczta niech dalej strajkuje, to ją całkiem zwiną

Ciekawe jakbyś mówił, gdybyś na ww. "wichurze" mieszkał i konsekwencją "zwinięcia" poczty byłby brak kontaktu pocztowego ze światem. :?
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-07-07, 14:27   

pewnie masz rację z tą wichurą
ale z drugiej strony: przeczytałem w GW o tym, że poczta dokłada nawet do paczek kurierskich (czyli np. takich, którymi dostajemy towar kupiony w internecie)
i ktoś ukuł taki żart: inPost dokłada do przesyłek blaszki, a Poczta dokłada do przesyłek pieniądze
coś w tym chyba jest, nieprawda?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-07-07, 15:31   

Zbychoo napisał/a:
Z drugiej strony pamiętajmy, że Poczta Polska ma monopol na przesyłki do 50g ale nie tak bezwarunkowo. Ten monopol wynika z konieczności obsługi rejonów nierentownych - gdzie dochodzi kilka listów tygodniowo, a listonosza utrzymywać trzeba. InPost z pewnością nie zdecydowałby się na dostarczanie listów do tej podobnych "wichur" :wink:
To oczywiście sprawy organizacyjne. Jeśli przychodzi gdzieś tam kilka listów tygodniowo, to można je dostarczać również raz w tygodniu. Tylko,że zwykły list "idzie" około tygodnia + tydzień na dostarczenie i zaczyna być zbyt długo.
Mnie najbardziej śmieszy zapytanie pani w okienku, czy ten polecony ma być priorytetowy?
W epoce lkistów ekspresowych nie przyjmowano ekspresów poleconych, bo ze względu na konieczność zapisywania z natury rzeczy ekspres nie mógł być polecony i na odwrót. Obecnie aby tylko zarobić pobiera się opłatę za przyśpieszenie przesyłki, której przyśpieszyć się nie da. Zresztą takich nonsensów jest o niebo więcej. Do USA przyjmuje się listy polecone (aby naciągnąć klienta). Od granicy USA list i tak idzie jako zwykły i jest wrzucany do skrzynki bez pokwitowania. Tam po prostu nie może zginąć. Nawet w przypadku niekompletnego adresu jest dostarczany z następną prawidłowo zaadresowaną przesyłką nawet po kilku miesiącach. Jak oni to robią? I chyba do tego nie dopłacają?
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-07, 19:55   

Masz rację Roztropku, też mi się wydaje, że to wyłącznie sprawa organizacyjna
Dzisiaj przeczytałem w Angorze, że Poczta Polska zatrudnia 100 tys. pracowników z czego 24 tysiące to listonosze. Co robi pozostałych 76 tysięcy ludzi? Ten gigant przybrał już masę krytyczną i niedługo się musi rozpaść, bo nikt nie utrzyma tak rozdmuchanej administracji i biurokracji.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-07-08, 06:17   

Roztropek napisał/a:
Tam po prostu nie może zginąć.


Racja. Co innego w druga stronę...kto z nas nie otrzymał poklejonego taśmą listu z wielką pieczątką "PRZESYŁKA NADESZŁA Z ZAGRANICY USZKODZONA".
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blacha, listy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu