Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mecz Polska - Austria 12.06.2008r.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - Austria?
0:0
4%
 4%  [ 1 ]
1:1
12%
 12%  [ 3 ]
1:0
16%
 16%  [ 4 ]
0:1
4%
 4%  [ 1 ]
2:2
0%
 0%  [ 0 ]
2:0
12%
 12%  [ 3 ]
0:2
0%
 0%  [ 0 ]
2:1
33%
 33%  [ 8 ]
1:2
8%
 8%  [ 2 ]
3:0
0%
 0%  [ 0 ]
3:1
4%
 4%  [ 1 ]
3:2
4%
 4%  [ 1 ]
0:3
0%
 0%  [ 0 ]
1:3
0%
 0%  [ 0 ]
2:3
0%
 0%  [ 0 ]
3:3
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-16, 12:12   

Cover napisał/a:
Nie jest polakiem w dalszym stopniu.Gra w reprezentacji ale Polakiem nie będzie nigdy,obywatelstwo nie oznacza tego ze ktoś jest Polakiem ma w związku z nim tylko przywileje jak zwykły obywatel ale Polakiem w pełnym tego słowa znaczeniu nie był i nie będzie,a jeśli mówi że jest Polakiem to moim zdaniem jest śmieszny.Z tego co słyszałem tak mówi a jeśli to prawda to jako człowiek nie jest warty więcej od szmaty rzuconej na ulicy,jako piłkarz może być wielki ale jako człowiek na szacunek nie zasługuje.


ooo wielki znawco prawa polskiego, ty wielki selekcjonerze! a czy ja mogę być Polką? prooooszęęęęę!!!
żałosny jesteś! tyle! dostał obywatelstwo polskie! jest Polakiem tak jak ja czy ty!! to, że nie urodził sie w Polsce wcale nie znaczy że nigdy Polakiem nie będzie! nie będzie rodowitym Polakiem, ale skoro dostał obywatelstwo Polskie to nim jest! według mnie cierpisz na ksenofobię i rasizm... :/ żałosne, ale prawdziwe. i nie kłuć się, bo tak najwidoczniej jest!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-16, 12:40   

Ejjj spoko - Być Polakiem (Niemcem, Rosjaninem i etc) może oznaczać wiele różnych aspektów. Zagadnienie to może być rozpatrywane na wielu różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest płaszczyzna prawna i na tej płaszczyźnie Roger spełnia wymogi bycia Polakiem. Inną płaszczyzną może być sprawa tożsamości narodowej, i tej raczej Roger nie spełnia - nie sądzę, żeby myślał, jak Polak... I wcale to nie musi oznaczać rasizmu czy ksenofobii. Z punktu widzenia antropologii kulturowej żeby być "stuprocentowym Polakiem" (to moje, sformułowane na potrzeby tej dyskusji, określenie) - musiałby być socjalizowany (inkulturowany) od dziecka w naszej kulturze, przejąć wzorce zachowań, sposób myślenia i etc... Nie był wychowany jako dziecko w Polsce ani w polskiej kulturze, więc pozostaje akulturacja - czyli zderzenie dwóch kultur. W związku z faktem, że Roger jest jeden, a Polaków nieco więcej, narzucenie wzorców kultury z kultury Rogera raczej nam nie grozi. Natomiast bardzo możliwe, że w naszą kulturę wpiszą się dzięki Rogerowi jakieś określenia, nazwy, nowe słowa i etc.

I tutaj pojawia się kolejne zagadnienie - co to znaczy "Myśleć, jak Polak ?".

I podkreślam, że nie zabieram Rogerowi prawa do bycia Polakiem i cieszę się, że on gra u nas :) .

Wielokulturowość jest teraz modna i chyba słuszna. W ten własnie sposób chyba walczymy z ksenofobią.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-06-16, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-06-16, 12:51   

Cierpię na ksenofobią bo mówię że Roger nie jest polakiem ? Ciekawe naprawdę.Jeśli dla ciebie ktoś kto wypiera się domu w którym się wychował na rzecz sławy i wypromowania się jest autorytetem to naprawdę współczuję.Bo jeśli mówi że jest Polakiem to wypiera się Brazylii w której się wychował,bez której nigdy nie byłby sobą bo gdyby żył gdzie indziej nie byłby taki sam.Jeśli dla ciebie Polakiem jest ktoś kto nie potrafi używać języka Polskiego,nie zna historii naszego kraju chociaż w znikomym stopniu czy nie odśpiewa polskiego hymnu to naprawdę nie wiem jakie są dla ciebie chociaż najmniejsze wytyczne patriotyzmu.Sam czułbym się jak zdrajca gdybym wyjechał na dwa lata do innego kraju i mówił że jestem np. Francuzem,jak nic nie warty człowiek który stoi zawsze po stronie zwycięzcy byle tylko nie zginąć.Tak nie postępuje patriota ani tym bardziej Polski patriota.Obywatelstwo to tylko papierek a Polakiem trzeba się czuć i trzeba być zżytym z tym krajem.Nie jestem ani rasitą ani ksenofobem szanuję inne narody i ludzi o innym kolorze skóry jeśli na to zasłużą w takim samym stopniu jak białych a to że Roger wg. mnie jest zdrajcą to sprawa która nie sięga do narodowości czy też koloru skóry.Problem w tej chwili wydajesz się mieć ty,ponieważ nie potrafisz się pogodzić z zdaniem innych i w pewien sposób okazujesz swoją niepopartą absolutnie niczym frustrację.Rogera szanuję jako piłkarza ale nie jako człowieka.
Polska szkoła patriotyzmu zbiera swe owocne plony jak widać.

Franco Zarrazzo, uprzedził mnie.
Ostatnio zmieniony przez Cover 2008-06-16, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2008-06-16, 13:28   

Cover napisał/a:
Rogera szanuję jako piłkarza ale nie jako człowieka.
kazdego trzeba szanowac :!: niewazne kim jest i gdzie sie urodzil :!:
Cover napisał/a:
jeśli na to zasłużą w takim samym stopniu jak białych
i moze mi powiesz ze to nie jest objawa rasizmu :?: czym ma sobie zasluzyc by byc jak bialy :?: moze ma uzyc "acze" :?:
Cover napisał/a:
Bo jeśli mówi że jest Polakiem to wypiera się Brazylii w której się wychował
jestem europejczykiem...to znaczy ze wyparlem sie polski :?:
Cover napisał/a:
Jeśli dla ciebie Polakiem jest ktoś kto nie potrafi używać języka Polskiego,nie zna historii naszego kraju
przeprowadz ankiete i sprawdz w jakim stopniu rodzimi Polacy sie na tym znaja :)
Cover napisał/a:
odśpiewa polskiego hymnu
wiec nasz "kaczy" prezydet nie jest polakiem :shock: to dopiero patologia :oops:


z gory przepraszam za :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-06-16, 13:41   

Pecik napisał/a:
Cover napisał/a:
Rogera szanuję jako piłkarza ale nie jako człowieka.
kazdego trzeba szanowac :!: niewazne kim jest i gdzie sie urodzil :!:

Szanujmy Hitlera i Stalina o tak :wink: Szacunek to zaufanie a ufasz takim jak oni czy może czujesz do nich szczerą pogardę ? Dla mnie nie wielu ludzi na ten szacunek zasługuje i będę w tym trwał zawsze,nie jestem typem człowieka który obdarza kogoś szacunkiem za nic,zwykły człowiek jest dla mnie obojętny dopóki go nie poznam.
Cytat:
i moze mi powiesz ze to nie jest objawa rasizmu :?: czym ma sobie zasluzyc by byc jak bialy :?: moze ma uzyc "acze" :?:

Nie to nie była objaw rasizmu tylko zaznaczenie że dla mnie nie liczy się to jaki kto ma kolor skóry i gdzie się urodził a to jakim jest człowiekiem.
Cytat:
jestem europejczykiem...to znaczy ze wyparlem sie polski :?:

Europa i Polska łączą się ze sobą natomiast Brazylia i Polska nie za bardzo gdyż to kraje.Marny przykład.
Cytat:
przeprowadz ankiete i sprawdz w jakim stopniu rodzimi Polacy sie na tym znaja :)

Myślisz że każdego gościa urodzonego w Polsce uważam za dobrego Polaka ?
Cytat:
wiec nasz "kaczy" prezydet nie jest polakiem :shock: to dopiero patologia :oops:

Przynajmniej słowa zna,odśpiewanie było użyte symbolicznie.

Także przepraszam za offa.

Co do tematu reprezentacji ciekawe czy nasi poradzą sobie z rezerwami Chorwatów.
Ostatnio zmieniony przez Cover 2008-06-16, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 06, 12, 2008r, austria, mecz, polska


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu