Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wiersz to czy kpina - dyskusja offtopicująca!!
Autor Wiadomość
Soniccc 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-27, 15:57   

Co prawda nie jest to mój wiersz, tylko znajomego, ale moim zdaniem jest na tyle dobry (czyt. chory), że go tutaj zamieszczę :lol: .


Gorący piasek i szum morskiej fali
onieśmiela me sznurówki niczym różowy Hiszpan
i z każdym razem gdy na niego spoglądam
myślę sobie, że rewia kolorów łyżeczek
lśnią bardziej gdy są posrebrzane
a smakują niczym wino grzane
rosyjska bałałajka, niczym skarpeta zielona
skacze na wietrze jak ściana ruchoma
i nawet orzeszki z Grudziądza
co czarne jak cylinder są i strach budzące
i okrągłe niczym dzida trójpalczasta
pokonane będą niczym zawierucha krzyżacka
i nawet studzienka kanalizacyjna, co doniczki jest wyrokiem
zamieni się w rupieć na fioletowy denaturat
wiec pójdę daleko, w bezmiar szeroki
i rumuńskie trzewiczki wnet wycieńczone
zjem skorupiaka żółtego
co wstrzemięźliwy jest jak góra Kościuszki


Jeżeli go nie zrozumieliście to nie martwcie się... To tylko znaczy, że jesteście całkowicie normalni ;) .
Ostatnio zmieniony przez Soniccc 2008-02-27, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-05-06, 18:36   

Nie mój ale ciekawy dla graczy w CS

Moja stara zarabia na moje wyżywienie karmiąc kury na cs_italy, a kiedy jest strasznie zdesperowana to sieje piasek na de_dust2 ale to jest wersja ekstremalna ze względu na wybuchy. Moje ubrania pierze w rzece na de_aztec. Jej kochankiem jest jeden z zakładników z Condition Zero. Ten który pierwszy macha jest jej.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-06, 18:59   

RaZoR, taki stary chłop, a gorzej niż dziecko... :krzeslo: :mur:

Niech Ci będzie, że to jest wiersz. Nie będę polemizować, bo już mi się raz oberwało, ale to sztuką (taką przez duże `S`) dla mnie nie jest.

Rozumiem - hobby, lecz to by się bardziej nadawało do "humoru" (choć mnie nie śmieszy), czy też do "Off-topic", bo moim skromnym zdaniem, ten wiersz uwłacza godności temu tematowi i jego idei - założonemu z myślą o młodych-zdolnych.

To tylko moje pięć groszy na ten temat, uszanuję, jeśli ktoś się ze mną nie zgodzi ;)
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-05-06, 19:10   

Yvvone napisał/a:
RaZoR, taki stary chłop, a gorzej niż dziecko...
Każdy kto ma Ojca i Matkę jest dzieckiem.
Yvvone może ty coś napiszesz. ok?? :)
Ten co to napisał musiał siedzieć i myśleć nad tym, tak jak Mickiewicz gdy pisał.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-06, 19:16   

RaZoR napisał/a:
Ten co to napisał musiał siedzieć i myśleć nad tym, tak jak Mickiewicz gdy pisał.

Proszę Cię, nie porównuj naszego Wieszcza Narodowego do, z całym szacunkiem, Tego Kogoś, kto napisał Ten oto, przytoczony przez Ciebie `wiersz` :krzeslo:
Może i myślał, ale na pewno nie
RaZoR napisał/a:
tak jak Mickiewicz

kropka.


RaZoR napisał/a:
Każdy kto ma Ojca i Matkę jest dzieckiem.

"Wszyscy jesteśmy dziećmi bożymi"


RaZoR napisał/a:
Yvvone może ty coś napiszesz. ok??

Może i na mnie przyjdzie kolej, kto wie :roll: , jednakże będę się starała, aby było to, na swój sposób, ambitne.


Zamieszczane są tu wiersze, często oczekujące na krytykę, lecz to nie ten poziom (może moje ego jest zbyt wysokie i oczekuję zbyt wiele?).
Ja tylko wyraziłam swoje skromne zdanie :)
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-05-06, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-06, 19:53   

RaZoR napisał/a:
Nie mój ale ciekawy dla graczy w CS


To jak "niemoj" to sio z działu NASZA TWÓRCZOŚĆ - WASZE WIERSZE do działu komputerowego. Bo się znowu jakaś dziwna dyskusja robi. A najlepiej do off topic. I żaden to wiersz. Zwykły dowcip.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-06, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-05-06, 20:46   

RaZoR napisał/a:
tak jak Mickiewicz gdy pisał.


wiesz kto to jest Mickiewicz? jeżeli wiesz, to nawet nie porównuj swojego kolegi do wieszcza. on nie pisał -on tworzył. a Twój kolega musiał chyba myśleć, przypominać sobie jak te wszystkie mapki w Counterze się nazywają, bo żadnego innego "dzieła" myślenia w tym "wierszu" nie dostrzegam.
"moja stara zarabia na moje wyżywienie karmiąc kury na cs_italy"
nie dość, że obraza poety wieszcza, to jeszcze swojej matki :x :mur: :mur: :mur: :mask:
Ostatnio zmieniony przez biedronka 2008-05-06, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-05-06, 21:11   

Nie mam ochoty się z Wami kłócić.
robaczek napisał/a:
wiesz kto to jest Mickiewicz?
Wiem (nowe zdanie zaczynamy dużą literą).
robaczek napisał/a:
swojego kolegi
To nie mój kolega, znalazłem na google.pl.
:oops:
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-05-06, 21:29   

ten Twój "oops" to wiesz gdzie możesz sobie schować. piszę jak chcę, ważne że bez błędów i z interpunkcją. poza tym nie zmieniaj tematu.
to teraz znajdź na google.pl znaczenie słowa "faux pass" bo to najbardziej pasuje mi do tego, co tu wkleiłeś. ten temat jest przeznaczony do czegoś innego. drwić możesz sobie w hyde parku. tyle na ten temat.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-07, 09:17   

Nie do końca jestem przekonany, czy zostawienie tematu dziale nasza twórczość jest dobrym pomysłem.
No, ale okej. Pojawił się wiersz tylko czy dział "nasza twórczość" nie implikuje zamieszczania raczej swoich wierszy, lub też z małymi wyjątkami czyichś na jego życzenie, tudzież cichym przyzwoleniem, w przypadkach np. takich jak zamieszczanie wierszy Bursztynowej (naszej poetyckiej forumowiczki) przez Franco Zarrazo?

Mam prośbę, jakkolwiek można dyskutować o wartości dzieła (stąd też wydzielenie do osobnego wątku) to jednak starajmy się w dziale "nasza twórczość" zamieszczać naszą twórczość czyli innymi słowy twórczość forumowiczów.

Co do samego wiersza!
Ot takie luźne zestawienie słów, z zapędem (od czasu do czasu), do stworzenia efemerycznej figury abstrakcyjnej.
Jaka jest wartość tego wiersza? Hmm może nie każdy umie żonglować abstrakcją z sensem, ale każdy może spróbować stworzyć coś na kształt powyższej.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-07, 13:39   

Rany boskie, fajnie że wiersze jeszcze wzbudzają takie emocje! Jeżeli chodzi o moją opinię co do powyższego to jest on przede wszystkim kompletnie niekonsekwetny. Obrazowanie jak z awangardy a szyk zdania jakby silący sie na staropolską inwersję i jeszcze te zaimki "me". Nie wiem co to znaczy "me". Koza tak daje głos, ale jak się określa co jest czyje, to się chyba mówi i pisze "moje" a nie "me".
Poza tym nie wiem co w tym wierszu w jakim miejscu uwłacza czyjej godności?
I dlaczego Waszym zdaniem Mickiewicz stoi poza dyskusją? Nie zdarzyło wam sie przeczytać wiersza nieznanego, młodego autora, który by wstrząsnął wami mocniej niż niejeden telst Mickiewicza czy Miłosza czy innego Herberta? Mnie się czasem zdarza i to jest w poezji najpiękniejsze - przygoda!
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-07, 13:47   

jak dla mnie to mogło być w chińskim ciastku... bo tam czasem też można znaleźć coś czego się nie rozumie... albo jak instrukcja składania zabawki z kinder niespodzianki :x Łatwe i trudne zarazem
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-07, 19:16   

Radek W. napisał/a:
Poza tym nie wiem co w tym wierszu w jakim miejscu uwłacza czyjej godności?


Im chodzi o ten tekst:

RaZoR napisał/a:
Moja stara zarabia na moje wyżywienie karmiąc kury na cs_italy, a kiedy jest strasznie zdesperowana to sieje piasek na de_dust2 ale to jest wersja ekstremalna ze względu na wybuchy. Moje ubrania pierze w rzece na de_aztec. Jej kochankiem jest jeden z zakładników z Condition Zero. Ten który pierwszy macha jest jej.


Który na dobrą sprawę trochę zgrzyta, nie do końca rozumiem takie a nie inne pocięcie tekstu, ale jeżeli autor by dobrze to uzasadnił, to niech mu już będzie. Interpunkcja niekonsekwentna, co w zasadzie wadą być nie musi, ale w tej konkretnej sytuacji nie widzę czemu miało by to służyć.
A co do tematu utworu, to o co wam chodzi? Wiersz o Counter Strike'u to już nie jest wiersz? Ja znam i sam popełniałem takie o jeszcze gorszej tematyce.

I niestety, wybaczcie, ale moim zdaniem opinie takie jak to:

Yvvone napisał/a:
ten wiersz uwłacza godności temu tematowi i jego idei - założonemu z myślą o młodych-zdolnych.


i to:

robaczek napisał/a:
nie dość, że obraza poety wieszcza, to jeszcze swojej matki
:x


sugerują, że jeżeli chodzi o sprawę wiersza w ogóle, to jesteście gdzieś w XIX wieku, a sam autor tekstu lepiej wie, co już się wypaliło i szybko nie wróci. No i może nawet z tym XIX wiekiem to przesada, bo już wtedy większe odjazdy się zdarzały.

Proponuję też zastanowić się nad mniej bałwochwalczym podejściem do Mickiewicza, tak jak i Radek wcześniej niż ja radził.

Na marginesie, ja tam tekstu specjalnie nie bronię i nie mam zamiaru tego robić, bo faktycznie jest trochę nieporadny. Ale to nie znaczy, że z tego nie można zrobić dobrego wiersza.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-07, 19:32   

Gwoli wyjaśnienia: Dalville, pisząc "ten wiersz uwłacza godności temu tematowi i jego idei - założonemu z myślą o młodych-zdolnych" chodziło mi o temat, z którego był on wydzielony, mianowicie "Nasze wiersze".
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-07, 19:41   

Świetnie, ale dalej nie rozumiem. Tematy mają swoją godność, której można uwłaczać? Jeżeli to nie jest wiersz RaZora, to to może być offtop najwyżej, jeżeli dział nazywa się "Nasza twórczość".
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, dyskusja, kpina, offtopicujaca, to, wiersz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu