Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wywiad z Marcinem Góreckim
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-14, 17:50   Wywiad z Marcinem Góreckim

Czy jesteście zadowoleni z wyniku, jaki w tym sezonie osiągnęliście?
Na pewno nie możemy być zadowoleni z tego wyniku, to najsłabszy sezon licząc nasze występy w III lidze. Na tym wyniku zaważyła pierwsza cześć sezonu, w której przegraliśmy kilka meczy z rzędu po 3:2, co nam podcięło skrzydła. Inną przyczyną jest fakt, że odmłodziliśmy zespół.

Kogo w minionych rozgrywkach można uznać za lidera zespołu, jak sprawdzili się nowi gracze?
Trudno jest mi ocenić, kto był liderem, z kolei z nowych graczy na pochwałę zasługują Michał Malinowski, który wzmocnił nam atak oraz Janusz Szmuc, który sprawdził się na pozycji libero.

Dlaczego przed sezonem zamieniliście LZS Rybna na UKS Kościerzyce?
Zacznę od tego, że trzon zespołu tworzą byli zawodnicy Orlika Brzeg. Sekcja męskiej koszykówki w tym klubie została rozwiązana po koniec lat 90-tych. W 2002 roku reaktywowaliśmy zespół, jednak nie udało nam się przyłączyć jako sekcja do żadnego z brzeskich klubów, graliśmy wiec jako LZS Popielów, a później LZS Rybna, zajmując w lidze czwarte, piąte miejsca. Przed tym sezonem zgłosił się do nas Pan Sławomir Bruski, który zaproponował pomoc, dlatego gramy jako UKS Kościerzyce.

Na jaką pomoc możecie liczyć z UKS Kościerzyce?
Przez 5 ostatnich lat występów w III lidze skromnej pomocy finansowej udzielała nam
firma dystrybuująca wodę Bonart, jednak większość wydatków ponosili sami zawodnicy. W tym sezonie, odkąd gramy pod szyldem UKS-u nie musieliśmy dopłacać do ligi z własnej kieszeni.

Czy w Brzegu siatkówka jest popularną dyscypliną?
Obecnie siatkówka jest bardzo popularną dyscyplina sportu i myślę że dobrym pomysłem byłoby stworzenie amatorskiej ligi siatkówki na wzór ligi w Lewinie Brzeskiem. Grają w niej przecież też drużyny z Brzegu. Przypomnę, że liga taka parę lat temu była w Brzegu rozgrywana. Jednak nawet liga amatorska wiąże się również z pewnymi kosztami. I tu ukłon w stronę Urzędu Miasta. W Brzegu powstają też sztuczne boiska z boiskami do siatkówki, lecz znając życie słupki i siatki będą pochowane gdzieś w magazynach. Może wzorem Wrocławia można by było wprowadzić trenerów osiedlowych, którzy prowadziliby zajęcia popołudniami na tych boiskach.

Czy myślicie o tym, by wyszkolić młodych siatkarzy, którzy w przyszłości mogliby was zastąpić i nadal kontynuować grę w lidze?
Tak, są takie plany i być może już w nowym sezonie powstanie zespół juniorów UKS Kościerzyce i weźmie udział w rozgrywkach ligowych.

Czy w następnym sezonie brzescy siatkarze nadal będą występowali w lidze?
Myślę, że tak. Co do mnie, to jeśli zdrowie mi na to pozwoli. Planujemy też zmienić miejsce rozgrywania meczy. Sala w byłej „ósemce” która była naszym atutem, jest za mała. Na większą sale przyszłoby też więcej kibiców. Chciałbym jeszcze dodać, że zapraszamy na treningi utalentowanych młodych ludzi, którzy potrafią grac w siatkówkę, może uda się "wyłowić" kogoś do zespołu. Treningi odbywają się w czwartki o godzinie 19.30 w sali byłej „ósemki”.

Dziękuję za rozmowę
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: goreckim, marcinem, wywiad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu