Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Koniec ze wspólnym oglądaniem meczów!
Autor Wiadomość
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-03-06, 11:01   Koniec ze wspólnym oglądaniem meczów!

Koniec ze wspólnym oglądaniem meczów piłkarskiej ekstraklasy w pubach i kawiarniach. Canal Plus wraz policją wypowiedział wojnę nielegalnym transmisjom. To samo zapowiada Polsat, który w czerwcu będzie transmitował Euro 2008.

Canal Plus rozpoczął walkę z nielegalnym pokazywaniem swoich transmisji w miejscach publicznych. Zaczął od Kielc. Tamtejsza "Gazeta Wyborcza" opisała, jak do wielu pubów, a nawet do jednego z domów kultury (gdzie za 5-8 zł kibice mogli obejrzeć mecze Korony) zapukała policja. Oznacza to koniec meczów przy piwie. Nikt nie wykupił bowiem od Canal Plus specjalnej licencji.

Problem na szerszą skalę powróci w czerwcu, gdy rozpoczną się mistrzostwa Europy z udziałem naszej reprezentacji. Prawa telewizyjne do transmisji z tego turnieju za 15 mln euro kupił Polsat.

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś pokazuje mecze Euro 2008 bez naszej zgody. Tu chodzi o przestrzeganie prawa - zaznacza Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. A ile trzeba zapłacić za taką zgodę? Kmita zasłania się tajemnicą handlową. - Nie będą to jednak kosmiczne sumy - zapewnia.


źródło: Metro



I co o tym sądzicie?

Przepraszam jeśli post wrzuciłem w informacjach bieżących, a nie powinien się tu znajdować, lecz myślę, że może zainteresować szerszą rzeszę ludzi, którzy w czerwcu będą jednak chcieli wspólnie w pubach oglądać mecze Reprezentacji Polski na Euro 2008.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-03-06, 11:28   

hmm dla mnie to trochę chore... dopiero teraz sie obudzili... przecież transmisje były zawsze i nie było z tym problemu.. no ale jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę... Polsat chce widocznie zarobić :?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-06, 11:30   

To jakaś paranoja - knajpy i tak chyba muszą płacić tantiemy do Zaiks. I etc. Czym się różni oglądanie w domu od oglądania w pubie? Inne osoby będą oglądały ?

Zawszeć to ekologiczniej, bo ileś tam odbiorników mniej będzie włączonych. A może właśnie chodzi o teoretyczną oglądalność - ja sobie nei wyobrażam oglądania meczy naszej reprezentacji bez piwka i ekipy znanej z podobych imprez.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-03-06, 13:06   

zgadzam sie z Frankiem, ale podejrzewam, że tak jak ze wszystkim, tak samo i będzie z tym - zrobią zamieszanie i po miesiącu czy dwóch wszystko wróci do normy... :)

oby...
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-03-06, 13:11   

Ta "moda" przyszła z zachodu i ciekawe jak tam przedstawia się sytuacja :)
0 UP 0 DOWN
 
roman20 
Roman



Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-06, 13:14   

To jest głupota , , w tym kraju za wszystko trzeba płacić , paranoja . Mario bardzo mnie zdziwiłes ta wiadomością , ale zawsze mam pub pod tyułem Brzechwy :lol:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-06, 13:19   

to jest glupota, glupota i jeszcze raz glupota :/

Szkoda slów na Polsat oraz Canal Plus :/ chcą zarobić...

a znając Polaków to i tak będziemy ogladać i pić piwko wspólnie w pubie :D :D
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-03-06, 14:40   

obie stacje ostatnio sporo zapłaciły....Polsat za Euro a Cyfra za lige więc chcą sobie to odbić.....może to być tak że teraz straszą część właścicieli pubów zapłaci aby mieć klientów podczas meczy i te platformy sobie zarobią.

Franco Zarrazzo napisał/a:
a sobie nei wyobrażam oglądania meczy naszej reprezentacji bez piwka i ekipy znanej z podobych imprez.


zawsze będzie można troche ludzi zaprosić do siebie i w domu oglądnąć mecz z kolegami przy piwku :-P
wiadomo wszystko można obejść :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-06, 14:54   

nom to jest chyba nie problem :D znajda sie miejsca takowe hehe :P znam takie nawet jedno :D
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-03-06, 15:10   

nie jestem jakimś fanem piłki kopanej ale przepis mnie rozbawił , już widze jak ktoś wchodzi do pubu i odłącza wtyczke legitymując sie paszportem polsatu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-06, 15:55   

Jak gdzieś przeczytałem to chodzi o puszczanie meczów w miejscach publicznych (puby, bary itd). Jedna z komentujących osób napisała, że wystarczy zrobić zamkniętą imprezę wtedy taki pub miejscem publicznym już nie będzie i nie będzie powodu by karać właścicieli.

Nie wiem jak to się ma prawnie tzn czy jest to tak proste jak prosto to brzmi.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-03-06, 16:02   

tu chodzi o udostepnianie sygnalu osobom trzecim zatem ten pomysl niczego by nie rozwiazal. dla mnie bardziej debilny jest pomysl wlascicieli pubow polegajacy na pobieraniu oplat w trakcie takich transmisji.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-06, 16:06   

Czyli puszczanie czegokolwiek w telewizji, nawet głupiego serialu, w miejscu publicznym jest nielegalne?!

To chore i nienormalne!
MaRiO napisał/a:
Nie będą to jednak kosmiczne

Knajpy i tak dadzą ile oni sobie zaśpiewają byleby tylko zarobić.
Ehh...
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-03-06, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-03-06, 16:19   

coś czuje że, trzeba będzie sie złożyć na kupno większego TV :> zresztą troche chore jak ktoś opłaca abonament za telewizje cyfrowa lub radiowo telewizyjny to jeszcze ma płacic za moliwość oglądania... geniusze :?
Ostatnio zmieniony przez Necia 2008-03-06, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-03-06, 16:25   

Rich Kramer napisał/a:
tu chodzi o udostepnianie sygnalu osobom trzecim zatem ten pomysl niczego by nie rozwiazal.


a jeśli udostępniam ten sygnał osobą 3 w domu :?: nigdzie chyba nie jest zapisane że jak płace abonament to mam w pokoju być sam na sam z TV :?:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: koniec, meczow, ogladaniem, wspolnym, ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu