Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs Złote Kotwice
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-25, 13:29   Konkurs Złote Kotwice

Statuetki „Złote Kotwice” przyznawane są ( na mocy uchwały Rady Miejskiej w Brzegu) od 2004 r. firmom, instytucjom i osobom wyróżniającym się swoją ogromną aktywnością społeczną, zawodową, przedsiębiorczością lub promocją na rzecz miasta Brzeg.
„Złote Kotwice” przyznawane są za działalność w trzech niezależnych kategoriach:
1. Człowiek
2. Działalność charytatywna, społeczna
3. Gospodarka, samorząd, promocja
Kandydatury osób promowanych do otrzymania statuetki można składać pisemnie w Biurze Podawczym Urzędu Miasta w Brzegu (ul. Robotnicza 12 – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15) oraz w siedzibie Rady Miejskiej (Ratusz - poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15). Kandydatury może zgłaszać każdy chętny.
Termin składania kandydatur : 31. 03. 2008 r.
Propozycje kandydatury do statuetki „Złote Kotwice” powinny zawierać:
1. Imię, nazwisko i adres wnioskodawcy;
2. Imię, nazwisko i adres kandydata lub nazwę zgłoszonej instytucji, organizacji, firmy;
3. Wskazanie kategorii przyznania statuetki;
4. Uzasadnienie zgłoszenia kandydatury dla danej kategorii.
Wyłanianie nominowanych określa regulamin przyjęty przez Kapitułę (w jej skład wejdą osoby powołane przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej).
Oficjalne ogłoszenie werdyktu Kapituły obędzie się na sesji Rady Miejskiej podczas Dni Brzegu.
Nominacje z werdyktami Kapituły podane zostaną do publicznej wiadomości. Kapituła ma prawo nie przyznania nominacji lub statuetki w danej kategorii. Decyzje Kapituły SA ostateczne bez możliwości odwołania.
Statuetka „Złote Kotwice” przedstawia kotwicę umiejscowioną na marmurowym postumencie z napisem słów Księcia Jerzego II Piasta „jedni budują dla nas, my dla potomności”.
Laureat konkursu otrzymuje prawo do wykorzystywania wzoru statuetki na swoich wyrobach i materiałach promocyjnych.
ZACHĘCAMY DO ZGŁASZNIA KANDYDATUR!
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-02-25, 19:27   

proponuję podać na forum (korzystając ze sprawdzonych źródeł urzędowych) kto już otrzymał kotwice, żeby wśród propozycji nie było powtórek
może forumowicze jako aktywna i duża społeczność brzeska kogoś zapropnują?
co wy na to?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-25, 21:59   

Jamps napisał/a:
co wy na to?


Oczywiście jak najbardziej, tylko zważywszy na to, że nie jesteśmy ani firmą ani instytucją, myślałem bardziej o osobie yasia, no chyba, że jako forum możemy się wstrzelić jako w jakaś kategorię..lub możemy też w dwóch kategoriach.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-25, 22:03   

smooth napisał/a:
osobie yasia, no chyba, że jako forum możemy się wstrzelić jako w jakaś kategorię..lub możemy też w dwóch kategoriach.


Jestem za. Forum integruje, informuje, organizuje akcje społeczne. A jak nie wypali, wnioskuję o ufundowanie Yasiowi nagrody "Złotego Zęba" :) . Takiej od nas - ludzi, którzy się na forum pzonali,poznają, integrują, pracują i etc.

Yasiu Zakotwiczony !!!
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-02-25, 22:47   

Rzecznik UM Brzeg napisał/a:
osobom wyróżniającym się swoją ogromną aktywnością społeczną,

To do Yasia pasuje...
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-02-26, 09:06   

smooth napisał/a:
Oczywiście jak najbardziej, tylko zważywszy na to, że nie jesteśmy ani firmą ani instytucją, myślałem bardziej o osobie yasia, no chyba, że jako forum możemy się wstrzelić jako w jakaś kategorię..lub możemy też w dwóch kategoriach.


hehe, miałem na myśli zgłaszenie przez forum propozycji kandyudatur ludzi z miasta, albo firm, albo instytucji do tej nagrody (a nie, jak zostało zrozumiane, zgłaszanie forum czy jego szefa) - tyle że niejasno swoją sugestię sformułowałem
ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo pomysł z Yasiem jest doskonały

a formułując jeszcze raz (i jaśniej) swoją sugestię: skoro Yasia zgłosimy np. do kategorii działalność społeczna, to mam propozycję, żeby wymieniać w tym miejscu inne kandydatury do pozostałych kategorii: brzeskie firmy, stowarzyszenia itp. do trzeciej kategorii, ludzi do pierwszej itp.
wygląda na to, że będzie to jedyne forum publiczne do dyskusji nad kandydaturami, do wymiany poglądów o nich itp. bo ani na sesji rady miejskiej, ani tym bardziej na spotkaniach kapituły nie ma szerszej widowni i trudno poznać opinie dotyczące kandydatur
wprawdzie i tak decyzja będzie należała do kapituły, ale może choć trochę wezmą pod uwagę głosy na forum

jak będę miał trochę wolnego czasu to zaproponuję kandydatów

tylko ponawiam prośbę do twórcy tematu: napisz proszę kto już otrzymał Złote Kotwice
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 10:25   

Jamps napisał/a:
hehe, miałem na myśli zgłaszenie przez forum propozycji kandyudatur ludzi z miasta, albo firm, albo instytucji do tej nagrody (a nie, jak zostało zrozumiane, zgłaszanie forum czy jego szefa


No widzisz, a ja o tym wcześniej myślałem tzn. o kandydaturze yasia/forum, dlatego jakoś nie wczytałem się dokładnie w Twoją wypowiedzi (wychodząc z założenia, że pomyślałeś o tym samym), ale jak mówisz, nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.

Jeśli chodzi o działalność charytatywną / społeczną, to proponował bym: Akcje Humanitarną "Życie", o której można wstępnie przeczytać Tutaj.
Jeśli chodzi o pozostałe kategorie, to mam już parę propozycji, ale muszę je przemyśleć.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-26, 10:43   

smooth napisał/a:
No widzisz, a ja o tym wcześniej myślałem tzn. o kandydaturze yasia/forum, dlatego jakoś nie wczytałem się dokładnie w Twoją wypowiedzi


Potwierdzam. Smooth poruszył ten temat podczas pewnego spotkania :) . Zatem jak widzimy, potrzeba uhonorowania Yasia pojawia się w myślach różnych osób :) .
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 13:46   

W pierwszej edycji konkursu, statuetki "Złote Kotwice" (o ile się nie mylę to uroczyste wręczenie miało miejsce 15 stycznia 2005r. ) otrzymali:

- w kategorii „Człowiek”: JAN MAJEWSKI – kombatant, przewodniczący Rady Rejonowej Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich w Brzegu, porucznik rezerwy WP, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, autor 450 pozycji bibliograficznych, zaliczany do grona 73 wybitnych dydaktyków geografii, wykładowca m.in. na Uniwersytecie Opolskim,
- w kategorii „Gospodarka, samorząd, promocja”: CECYLIA ZDEBIK – prezes PWC „Odra” SA w Brzegu, odznaczona m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.
W kategorii „Działalność charytatywna, społeczna” nagrody nie przyznano.
Ostatnio zmieniony przez BeZet 2008-02-26, 13:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 15:43   

To ja też jestem za. Oczywiście za kandydaturą Yasia.

Uzasadnienie zbyteczne.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 15:53   

Brzeski napisał/a:
To ja też jestem za. Oczywiście za kandydaturą Yasia.

Uzasadnienie zbyteczne.


Ja również :)
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2008-02-26, 22:01   

Statuetka bezapelacyjnie należy się Pawłowi Kozerskiemu. Czy ktoś potrzebuje wyjaśnienia, za co?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-26, 22:18   

Berni napisał/a:
Statuetka bezapelacyjnie należy się Pawłowi Kozerskiemu. Czy ktoś potrzebuje wyjaśnienia, za co?


Zawsze możesz napisać coś więcej. A do tego są trzy kategorie :) :P .
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-26, 23:03   

Moim zdaniem jest to chyba na wyrost. Z całym szacunkiem. Jakie jest uzasadnienie dla tej kandydatury?

Oczywiście chodziło mi o kandydaturę Yasia !
Ostatnio zmieniony przez Devon 2008-02-26, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2008-02-27, 10:08   

Franco Zarazzo, pozwól, że zacytuję tylko jedno zdanie z laudacji dla Pana Kozerskiego. To tylko kilka słów, ale jakże dużo mówią one o tym wyjątkowym, przynajmniej dla mnie, człowieku:

"Wrósł jakby w krajobraz Brzegu, człowiek – opoka, człowiek – instytucja, książę na zamku i zwyczajnie sympatyczny, uczynny, miły człowiek, działający ponad wszystkimi podziałami."
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: konkurs, kotwice, zlote


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu