Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 23:12
Katastrofa samolotu
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-24, 18:53   

Po pierwsze nie generałowie a generał.

Po drugie sprawa ogłaszania żałoby narodowej jest kontrowersyjna nie dlatego, że ktokolwiek uważa tych ludzi za nieważnych czy śmierć ma za nic. Moim zdaniem wprowadzanie trzydniowej żałoby narodowej jest kiepskim pomysłem właśnie dlatego:

yvvone666 napisał/a:
nie odwołują, w końcu catering zamówiony, sala wynajęta itd,


Żałoba narodowa to symbol. Przesadą jest, że ten symbol ma trwać trzy dni. I to od dziś od 19:00. Czemu nie od wczoraj od 19:00?
Osobiście uważam, że urzędujący Prezydent zrobił to co potrafi najlepszego. Mam nadzieję, że nie to co potrafi jedynie. Nic by się nie stało, gdyby żałoba trwała dobę: nie umniejszyło by to śmierci tych ludzi. A tak, przedłużając na większość weekendu Prezydent po pierwsze sprowadza ważny symbol narodowy do dylematu jaki w cytacie który wyżej i naraża na trywializowanie całego zagadnienia.

A tak na marginesie :offtopic: , studniówki, mimo iż to impreza na sto dni przed maturą pisze sięprzez "u" :) Przynajmniej pierwsze. Też miałem watpliwości :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-24, 19:04   

sq6acm, zastanawiam się czy wiesz co to jest żałoba narodowa... ?? weź pod uwagę że takie wydarzenie jak katastrofa samolotu... wypadek autokaru w ktoryn kilkanascie osób ginie, zawalenie się dachu na ogólnopolskich wystawach nie należą do codziennych incydentów...

Cytat:

Może być ogłaszana na skutek tragicznych wydarzeń w kraju, w którym ją zarządzono, ale także jako rodzaj hołdu złożonego ofiarom podobnych zdarzeń (zamach, katastrofa naturalna lub inna) poza granicami państwa.

To byly jedne z ważniejszych osób w Polsce... mam tu na myśli Siły powietrzne... i obronę narodową... Wy
Coraz częściej mam wrażenie że stajesz się podobny do jednego z użytkowników forum i stajesz sie przepraszam za stwierdzenie upierdliwy... na pewno jeśli nie trzeba by było na pewno żałoba nie została by ogłoszona...

Otóż ja uważam że żałoba narodowa powinna być ogłoszona...
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2008-01-24, 20:57   

Pasztet z całym szacunkiem. Nie jesteś osoba ograniczoną więc nie bardzo wiem dlaczego od razu dochodzisz do takich dziwnych wnisków odnośnie mnie. Ja z racji mojego zawodu nie biore sobie takich aluzji do siebie poważnie.

Czytaj dokładnie moje posty.

Nieszczęście takie, to napewno strata, ale największa dla rodzin. Dla rodziny nie ma znaczenia czy umiera generał czy pracownik budowlany. Umiera bliska osoba ojciec, syn, maż. Żałoba owszem ale nie 3 dni. Czy życie prostego, mało wyróżniającego się człowieka jest inne od życia człowieka bardziej znanego?? W takim razie żołoba powinna być 24 godziny na dobę bo ludzie ciągle umierają.
Mój ojcieć też odszedł nagle i było to nieszczęście dla moich bliskich.

Jeszcze raz podkreślę z cała świadomością: W ciągu 1 tygodnia średnio na polskich drogach ginie 5cio krotnie więcej ludzi niż w tej tragedji lotniczej.
Giną ojcowie, synowie, dzieci, matki i nikt o tym nie mówi w taki sposób. Nikt nawet nie powie w mediach: "Uczcijmy dzisiaj zmarłych na drogach minuta ciszy o godzinie 12".

Proszę się nad tym zastanowić.
Ostatnio zmieniony przez sq6acm 2008-01-24, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Damian 
Kalafiordj


Wiek: 43
Dołączył: 09 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-24, 21:25   

Moim zdaniem żałobę powinniśmy mieć cały rok, co dziennie ktoś ginie.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Damian 2008-01-24, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-24, 21:38   

Masz rację to wielka strata dla rodzin i znajomych.... ale przecież prezydent nie ogłosi żałoby narodowej dla zwykłego pracownika budowlanego...
dla pasjonata lotnictwa to wielka strata... Bartek T. zadał mi pytanie

jak okreslaja czy to ma być żałoba 1 czy 3 dniowa... Ja osobiście uważam że powinna być 3 dniowa, bo być może pamięć o tych lotnikach tak szybko nie przeminie... fakt mogła być jedniodniowa nie mam żadnego argumentu na chwilę obecną za 3 dniami
Kazdy z nas ma swoje zdanie moje jest po prostu takie że podjęta decyzja o 3 dniach byla sluszna

sq6acm, jeżeli w jakikolwiek sposób cię uraziłem to przepraszam i obiecuję że to się więcej nie powtórzy... Z całego serca współczuję straty ojca... i jeszcze raz przepraszam...
:oops:
0 UP 0 DOWN
 
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-24, 21:47   

Nagle odeszła znaczna część Elity polskiego lotnictwa. Ci generałowie, pułkownicy, majorzy wcześniej latali, byli szkoleniowcami znacznej część młodych pilotów.
Uważam, że zasadne jest ogłoszenie narodowej żałoby i to na 3 dni.
Tyle możemy dla tych ludzi zrobić. To chyba nie będzie dla nas tak wielkie wyrzeczenie.
0 UP 0 DOWN
 
olop 
Dudek


Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-24, 23:37   

:( [*][*][*] :(
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 01:29   

sq6acm napisał/a:

Nieszczęście takie, to napewno strata, ale największa dla rodzin. Dla rodziny nie ma znaczenia czy umiera generał czy pracownik budowlany. Umiera bliska osoba ojciec, syn, maż. Żałoba owszem ale nie 3 dni. Czy życie prostego, mało wyróżniającego się człowieka jest inne od życia człowieka bardziej znanego?? W takim razie żołoba powinna być 24 godziny na dobę bo ludzie ciągle umierają.


Oczywiście w chwili przeżywania takiej tragedii, dla rodzin ofiar nie ma większego znaczenia czy jest żałoba czy jej nie ma. Natomiast w KAŻDYM takim przypadku nieocenione jest poczucie wsparcia ze strony osób z otoczenia. Wsparcie takie w większości przypadków nie polega na pocieszaniu, bo cóż można powiedzieć osobie trącącej najbliższych? Będzie dobrze??? Wsparcie w zdecydowanej większości powinno polegać na okazaniu zrozumienia, szczerego poczucia współodczuwania straty, czy po prostu na byciu w takiej chwili w pobliżu. To bliscy. Jeśli chodzi o obce osoby, to często sam fakt że nie jest taka tragedia dla nich obojętna, że odbiło się to echem i wszyscy wiedzą że taka tragedia zaistniała. To wbrew pozorom jest ważne dla najbliższych ofiar. Pozwala na poczucie, że nie są sami w tych tragicznych chwilach
Jeśli chodzi o kwestię wprowadzenia żałoby narodowej, oczywistym jest fakt że to czy będzie ona 1,3 czy 5 dniowa ma w chwili obecnej małe znaczenie, szczególnie dla rodzin. Jest to jednak z naszej strony, jako Narodu hołd dla ludzi, dla żołnierzy, którzy w razie potrzeby oddali by życie, aby np. studniówki mogły się odbywać.

Na koniec pragnę się zwrócić szczególnie do Ciebie sq6acm, ale i również do osób o podobnych poglądach, „ typu codziennie ktoś ginie więc codziennie żałoba” Czy aż tak wielkim wyrzeczeniem dla Was jest to że w piątek nie będzie imprez lub będą one odrobinę mniej szalone. Nikt Wam nie każe leżeć krzyżem i się umartwiać. Okażcie proszę, trochę szacunku i wparcia. Drogi sq6acm . Napisałeś że Twój Tato odszedł również nagle. Współczuję, bo osobiście wiem co to oznacza, ale właśnie tym bardziej powinieneś znać wagę wsparcia otoczenia i jak wtedy jest to potrzebne. Wsparcie w postaci nie bycia obojętnym na tak wielką, osobistą tragedię. Przemyśl TO



[*] [*] [*]
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-01-25, 08:45   

To był kwiat polskiego lotnictwa, najlepsi z najlepszych...elita.
Uszanujmy ich pamieć, bo temu podobne dyskusje świadczą tylko o braku poszanowania. Wiem, że obecnie ogólną tendencją jest znieczulica społeczna i egoizm, ale choć raz bądzmy patriotami.
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 09:30   

zgadzam się z przedmówcą, co by to nie było dotyczy to naszej ojczyzny, i jest to wielka strata dla lotnictwa, to byli doświadczeni ludzie i minie dużo czasu aby ich zastąpic( bo tak naprawde nie ma ludzi nie zastąpionych)

['] ['] [']........
0 UP 0 DOWN
 
Zygaeod 


Wiek: 43
Dołączył: 02 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-02, 01:03   

załoba narodowa, jak najbardziej. czemu?
zgineło 20 żołnierzy z Sił Powietrznych RP.
pytasz jacy?
Wracali z odprawy nt. bezpieczeństwa lotów.
Pytasz kto?
Dowodcy Dywizjonów Lotniczych z całego kraju. Począwszy od d-ców brygad na szefach techniki lotniczej kończac. Jeśli mało klarowne wytłumacze dalej.
D-ca eskadry w stopniu ppłk conajmniej. Min. 2000 h w powietrzu na samolotach ponaddżwiekowych. Byłu ich kilku...
Szef techniki lotniczej. Człowiek odpowiadający za wypuszczenie i odebranie samolotu po locie. Oczywiście nie osobiście. Uwierzcie mi że nie chcielibyście pracowac na tym stranowisku w wojsku.
Generał?
D-ca brygady. Człowiek z doświadczeniem lotniczym. Mało kto wie w Brzegu iż ten generał został 2 lata temu zestrzelony podczas ćwiczeń na poligonie przez nasze wojska. Kilka godzin spedził w mroźny Bałtyku znim go wyłowiono.
Nie bede przytaczał po raz kolejny definicji żałoby narodowej. Bo i po co każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jeśli ktoś nie ma zamiaru łaczyć sie z naszymi lotnikami i ich rodzinami w smutku niech zamilczy.
Całę szczęście że "nowa elita" jak to nazywacie wysiadła w Poznaniu 40 min przed całym zdarzeniem.
0 UP 0 DOWN
 
Zygaeod 


Wiek: 43
Dołączył: 02 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-02, 01:12   

sq6acm napisał/a:
Zapewne jest to tragedia dla bliskich i rodzin osób które zginęły. Nie rozumiem żałoby narodowej w związku z tym. W tym dniu zginęła podobna ilość osób na drogach i też to jest tragedia dla bliskich. Ale z tego powodu nikt nie ogłasza żałoby narodowej. To jest jakieś poplątanie z pomieszaniem. Albo rózne są miary życia ludzkiego. Nie wiem.


Takim tokiem rozumowania to będziemy mieli żałobe narodową codziennie. Tyle że pretensje prosze kierowac do władz nam mile rządzących za stan dróg i za te drzewka które jak by nie wpaść w poślizg to i tak będa przyczyna kolejnej ofiary [+].
0 UP 0 DOWN
 
sq6acm 



Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2008-02-02, 08:13   

Kolejna osoba czyta wybiórczo moje posty. :( :(
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-02, 10:15   

Prawdopodobnie sq6acm zauważyłeś moją sugestię tematu do przemyśleń, wyskrobaną troszkę wyżej. Czytałeś? Zastanawiałeś się? Jakieś wnioski?

Pozdrawiam

PS. Solennie zapewniam że czytam Twoje, i nie tylko, posty dość skrupulatnie
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katastrofa, samolotu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu