Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Uwaga zmiana organizacji ruchu "Znicz 2007"
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-31, 16:39   Uwaga zmiana organizacji ruchu "Znicz 2007"

W związku z obchodami Święta Zmarłych, od 31 października do dnia 4 listopada 2007 nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza przy ul. Starobrzeskiej. Dotychczasowe ulice dwukierunkowe będą ulicami jednokierunkowymi. Od skrzyżowania z ul. Słowackiego ruch będzie się odbywał w kierunku trasy 94 ( obwodnicy Brzegu), natomiast od strony cmentarza ulicami Elektryczna - Ciepłownicza w kierunku ul. Słowackiego (centrum). Na obwodnicy (na trasie 94) będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ponadto policjanci będą regulowali ruchem.


Mirosław Dziadek KPP Brzeg

0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-31, 17:11   

Stoją znaki, stoją policjanci, pisze o tym prasa, stoi w internecie, a jak patrzę z okna to ludzie i tak swoje. Kto by tam się stosował do jakiś tam znaków? Z moich szacunków wynika, że ok 20% kierowców ma to głęboko... w nosie. Chodzi mi o samochody osobowe, bo przecież nie o rowerzystów gdzie w najlepszym wypadku stosunek jest odwrotny.

Ehhh, a to Polska właśnie...


P. S. Może by tak w przyszłym roku listy polecone wysyłali wszystkim z tą informacją? Albo nie, bo jeszcze przyjdzie za wcześnie i ludzie pozapominają.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-10-31, 18:41   

dziś byłam światkiem ludzkiej głupoty, nie wiem z czego wynikającej, nie znania przepisów? albo braku koncentracji, od strony BP ul Starobrzeska jest jednokierunkowa, a mimo to auta i tak jeżdżą pod prąd... brak słów... może jakiś pan w mundurze by staną wlepił kilka mandatów i był by spokój...
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-31, 19:46   

jutro to dopiero będzie :D ...... oj obtłuczonyh autek troszkę będzie, to parkowanie na trawce pod górkę, na parkingu BP, na obwoznicy słowem..... wszędzie gdzie da się

uwaga dla kierowców zważajcie na przechodniów, w zeszłym roku jakiś wariat o mało mnie rozjechal cofając na pasach !!
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-11-01, 00:06   

Najlepiej, aby Ci którzy nie muszą, auta zostawili na parkingach przed domem i wybrali sie na spacerek, albo wybrali komunikację miejską. Tak bedzie najbezpieczniej.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-11-01, 08:42   

Może powinni w ulicach jednokierunkowych postawić na "zablokowanym" pasie jezdni jakąś barierę oznakowaną , a najlepiej znak zakaz wjazdu na tej jezdni. Ludzie jeżdżą na pamięć i nie zawsze znak umieszony na chodniku i to wysoko dostrzegają , jakby im tak postawić przed nosem na jezdni, to by raczej nie wjechali w jednokierunkową.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-11-01, 09:29   

Większość ludzie jedzie na pamięć, nie patrząc na znaki, tylko na to, żeby zaparkować jak najbliżej. Niektórzy to by nawet pod sam grób podjechali :roll:

Poza tym podobno kierowca 80% znaków nie widzi, a 20% ignoruje, więc może rzeczywiście przydałby się pan policjant, który wlepiłby kilka mandatów i na pewno już byłby spokój i nikt z przechodniów nie musiałby się bać, że zostanie rozjechany :P
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-11-01, 09:36   

Kathia napisał/a:
Poza tym podobno kierowca 80% znaków nie widzi, a 20% ignoruje
myślę że jakby zablokować na wjeździe ulicy zamkniętą część pasa to po pierwsze ciężej by się było im tłumaczyć że nie zauważyli, a po drugie wymagało by to od niego trochę fatygi by omijać taką przeszkodę i by pojechał zgodnie ze znakami
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 18:10   

Pozdrawiam kobietę której zwróciłem dzisiaj uwagę, że jedzie pod prąd, wzruszyła ramionami i machnęła na to ręką - oczywiście pojechała dalej :x
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 22:59   

slawq napisał/a:
myślę że jakby zablokować na wjeździe ulicy zamkniętą część pasa to po pierwsze ciężej by się było im tłumaczyć że nie zauważyli, a po drugie wymagało by to od niego trochę fatygi by omijać taką przeszkodę i by pojechał zgodnie ze znakami


Nie ma czegoś takiego jak zamknięta część jezdni czy pasa! Poza tym przypominam wszystkim tym, którzy jeżdżą czasem drogami jednokierunkowymi (zakładając że jadą zgodnie z kierunkiem jazdy): skręcając w lewo z takiej drogi kierowca jest zobowiązany ustawić pojazd przy lewej krawędzi jezdni!!
I tak sobie myślę, że gdyby do tego przepisu się stosowali kierowcy to nie było by i też tych, którzy wjeżdżają pod prąd - bo by się nie zmieścili.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007quot, organizacji, quotznicz, ruchu, uwaga, zmiana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu