Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Co chodnik to inny przypadek !
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 18:44   Co chodnik to inny przypadek !

Na dole znajdują się przedstawiające niezbyt pięknie wyglądający chodnik zdjęcia, niemniej jednak nie jest to tylko i wyłącznie kwestia estetyki, ale zachwiania bezpieczeństwa bo oto żeby przejść nie narażając się na przykład na skręcenie kostki (nie daj Boże czegoś gorszego) , trzeba zejść z chodnika na ulice.. i mimo, iż nie jest to mega ruchliwa ulica bo zanim auto wejdzie w zakręt, który uwidoczniony jest na zdjęciu, musi pokonać ok 6 metrów wcześniej pierwszy zakręt.. to jednak jest to jakieś zagrożenie
Moje pytanie zatem. Co można w takiej sytuacji zrobić, jak zadziałać i kto powinien się tym zając, żeby problem zniknął ?



Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-10-02, 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 19:26   

Ja mam bardzo niemiłą opowiastke z tragicznym zakończeniem.

Styczeń 2006 było zimno w Torzymiu to jest w woj. lubuskim. 10:00 rano, chodnik a raczej pozostałości po nim, wygladało to jakby ktoś porozrucał koste chodnikowa (te duże kwadraty) a podłożem był rozsypujacy sie beton. Moja ciocia 75-letnia szła jak co dzień do ABC i niefortunnie upadła na biodro. Przyczyna był tragiczny stan nawierzchni, czyli lód i zły stan tego "chodnika". Ciocia była otyłą osobą i trudno nawet jej wstać. Kiedy chłopaki z ginazjum szli do szkoły to ja podniosły. Od razu telefon po karetke bo jeszcze i kostka skrecona. Ciocia wygladała na zdrowa po miesiącu kuracji w ośrodku. Koniec czerwca pogrzeb Cioci. [*]

Podzieliłem sie z wami moim przezyciem dla przestrogi. Smoot pokazał nam zdjecie teog chodnika kto wie gdzie to jest to wie także o tym że na Krzywej ludzie chodzą drogą :P Ale są chodniki gdzie indziej gdzie trzeba patrzeć gdzie sie patrzy "pod nogi". Jak nadejdzie zima i oblodza sie chodniki to wtedy bedzie buba.
0 UP 0 DOWN
 
bagin211 
...szukający...



Wiek: 31
Dołączył: 08 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 19:56   

w bzrgu tak jak w całęj polsce chodniki pozostawiają wiel do życzenia, jeszcze przy głównych drogach są one w dobrym stanie ale w mniejszych, bocznych ulicach to często można spotkać taki to przeszkód jak na zdjęciach smootha :x
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 20:32   Re: Co chodnik to inny przypadek !

smooth napisał/a:

Moje pytanie zatem. Co można w takiej sytuacji zrobić, jak zadziałać i kto powinien się tym zając, żeby problem zniknął ?


Gdzie to dokładnie jest? Jaka ulica? Bo niestety, nie rozpoznaję...
0 UP 0 DOWN
 
michor2 


Wiek: 44
Dołączył: 26 Paź 2006

UP 25 / UP 33


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 20:36   

Brzeg ul. Krzywa w kierunku ul. Mały Rynek
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 21:00   

michor2 napisał/a:
Brzeg ul. Krzywa w kierunku ul. Mały Rynek


Dzięki, postaram się jutro dowiedzieć, co i jak..., bo z tego, co pamiętam te ulice należą do zasobów miejskich.

No... i to mój rejon... :twisted: :wink:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 21:34   

michor2 napisał/a:
Brzeg ul. Krzywa w kierunku ul. Mały Rynek


Potwierdzam.

BeZet napisał/a:
No... i to mój rejon...


No to szczęście po naszej stronie.. uff :wink:

BeZet napisał/a:
bo z tego, co pamiętam te ulice należą do zasobów miejskich.


No właśnie się zastanawiałem czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że to może pod jakąś wspólnotę podlegać i czy obowiązkiem mieszkańców byłoby zadbanie o tę sprawę, ale wyszedłem z założenia, że jednak to ulice należące do zasobów miejskich.

BeZet napisał/a:
postaram się jutro dowiedzieć, co i jak.


Z góry dziękuje !
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 23:54   

Mmmmm, znaczy czuję się zwolniony Smooth z obowiązku interpelowania w tej sprawie? :wink:

Swoją drogą to przede wszystkim powinieneś napisać gdzie to jest na wstępie. Po drugie Po drugie zgłosić to służbom (w tym przypadku do Urzędu Miasta). Po trzecie czekać na odpowiedź, a po czwarte, jeśli takowa nie przyjdzie proponuję się zwrócić do jakiegoś radnego - radnemu trzeba odpowiedzieć przynajmniej ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-02, 23:58   

Bartek T. napisał/a:
Po drugie Po drugie zgłosić to służbom (w tym przypadku do Urzędu Miasta)


Po pierwsze nie zwykły Kowalski nie wie czyj jest akurat dany kawałek chodnika ;)

Po drugie przecież na forum są przedstawiciele Urzędu Miasta i zareagowali więc można powiedzieć, że zgłosił :-P

Po trzecie gdyby wszystko było ładnie i pięknie i każdy by wiedział co do kogo należy, i nic nie trzeba by nagłaśniać, to forum by opiewało w nudę ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 00:17   

Po trzecie mojego przedmówcy kłóci się z po pierwsze :wink: W skrajnych przypadkach, jeśli nie wiadomo czyj jest "ten kawałek podłogi" sprawę proponuje zgłaszać do Straży Miejskiej. Oni się dowiedzą i zareagują.

Ci przedstawiciele co zareagowali (a było ich jedna ;P) bardzo dobrze, że są. Chwali im się to. Tylko wiecie - BeZet nie mogą latać od wydziału do wydziału i załatwiać sprawy poruszane na forum. Acz doceniam ich zaradność i chęci. Kontestując: wpisu na forum jakkolwiek słusznego i z odzewem urzędników UM nie można traktować jako stricte zgłoszenie jakiegoś problemu odpowiednim służbom.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 00:28   

Bartek T. napisał/a:
Mmmmm, znaczy czuję się zwolniony Smooth z obowiązku interpelowania w tej sprawie? :wink:


hmm no powiedzmy, że w tym przypadku ewentualnie widzę Ciebie jako speca od mokrej roboty.. czyli jak nie wyjdzie po dobroci.. to do akcji wchodzi "Bartek T. samo zło, master of disaster" i robi porządek :-P ...a tak poważnie to
Bartek T. - ja nie wiem o co się rozchodzi.

Nie chce tworzyć offtopicu, ale akurat yasiu dobrze wyjaśnił co i jak.

BeZet, zareagowała, więc ?

Poza tym nie wskazywałem wstępnie na konkretną ulicę z tego względu, że nie tylko jestem mieszkańcem mojego osiedla, ale również Brzegu i jeśli występuje z problemem na forum to chciałbym w miarę możliwości reprezentować większą cześć Brzegu, czyli innymi słowy wyszedłem z założenia, że być może są w gdzieś jeszcze w Brzegu takie miejsca, które wymagają interwencji i pisanie tutaj może być odpowiedzią i zachętą do działania brzeżan i władz.
Reasumując, nie widzę (i nie widziałem potrzeby dyskusji od momentu wypowiedzi BeZet), która mogła rzucić ..wróć rzuci kierunek dalszej rozmowy i działań !
Więc tym razem Bartku nie pomyślałeś globalnie i jakby nie w barwach forum.., co nie zmienia faktu, że liczmy na szybko odpowiedź Burmistrza w sprawie godzin urzędowania Urzędu Miasta !
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-10-03, 00:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-10-03, 10:31   

Bartek T., jesli chodzi o straz miejska ile razy widziales owych panow na ulicach brzegu ? (bo ja pare razy pod urzedem miasta i w urzedzie za czasow jak tam mialam staz).

Jesli chodzi o stan chodnikow to przytocze pewna historie ktora pare lat temu slyszalam w radiu opole. pewnego dnia kobieta potknela sie na chodniku przy budynku poczty glownej zlamala wtedy bodajze reke i rozwalila spodnie, zalozyla wtedy sprawe o odszkodowanie, wynik sprawy byl taki.. dostala odszkodowanie za zniszczone spodnie chyba 50 zl za zlamana reke nic bo chodnika nie mozna naprawic bo jest wpisany w rejestr zabytkow.

I teraz powiedzcie gdzie tu jest logika .. patrzac na chodniki w calym centrum to wszedzie beda zabytkowe chodniki ktorych nie mozna naprawic.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-03, 11:58   

gosiaczek86 napisał/a:
Bartek T., jeśli chodzi o Straż Miejska ile razy widziales owych panow na ulicach brzegu ?

Kilka, nie liczyłem, ale to jakby nie na temat. Jestem przekonany, że jeśli pójdziesz do UM do Straży Miejskiej to będziesz mogła zgłosić problem (nie tylko dot. chodnika). O ile akurat wszyscy nie będą w terenie co się zdarza, ale rzadko.
A to że chodnik czy jezdnia jest zabytkowa nie znaczy wcale że nie można jej odremontować! Znaczy to tyle, że nie można tego zrobić bez zgody i aprobaty Konserwatora Zabytków.

P. S. To mój tysięczny post (1000) :brawo: choć statystyki twierdzą że 864. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2007-10-03, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-10-03, 13:03   

Bartek T., nie bede z toba wchodzic w glebsza polemike na temat remontowania brzeskich zabytkowych chodnikow ..ja tylko napisalam przypadek ktory sie wydarzyl pare lat do tylu i jakie bylo wytlumaczenie dlaczego tak a nie inaczej.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-10-11, 11:56   Re: Co chodnik to inny przypadek !

smooth napisał/a:

Moje pytanie zatem. Co można w takiej sytuacji zrobić, jak zadziałać i kto powinien się tym zając, żeby problem zniknął ?


Poniżej odpowiedź, jaką otrzymałam z Biura Infrastruktury Miejskiej (UM Brzeg), po przesłaniu do tego Biura informacji z forum:
"Ze względu na zadania, które są w chwili obecnej realizowane, odcinek zniszczonego chodnika ulicy Krzywej w Brzegu zostanie zabezpieczony przed okresem zimowym, a naprawa będzie wykonana w ramach bieżącego utrzymania w przyszłym roku budżetowym. "
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chodnik, co, inny, przypadek, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu