Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy uważasz że nauczyciele za mało zarabiają ??

Czy nauciele za mało zarabiają
Tak
68%
 68%  [ 15 ]
Nie
22%
 22%  [ 5 ]
Nie mam zdania
9%
 9%  [ 2 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 19:03   Czy uważasz że nauczyciele za mało zarabiają ??

Jak sądzisz podziel się własnymi poglądami.Ja uważam że za mało zarabiają !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-09-15, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
meler 
To będzie pod moim nickiem?!



Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg / Małujowice

Wysłany: 2007-05-23, 22:16   

W tym kraju dużo osób nie zarabia godnych pieniędzy, więc równie dobrze mógłbyś wpisać 100 innych zawodów.
0 UP 0 DOWN
 
Woźny 
... być jak Czesiu ... :D



Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg aber Wrocław

Wysłany: 2007-05-23, 22:22   

A ile zarabia taki nauczyciel ?? Taki temat nie ma sensu jeśli nie można odnieść się do jakiś konkretnych wartości.
0 UP 0 DOWN
 
ursus 


Wiek: 54
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 22:30   

U nas nauczyciel po studiach dostaje na rękę ok.800 zł,a po 15 latach jak jest dyplomowany(najwyższy awans zawodowy) to wyciągnie ponad 1500 na łapę.Wyobrażcie sobie polonistę,matematyka,którzy darmo pracują przy poprawianiu sprawdzianów,wypracowań itd.Robią to w domu i nikt im za to nie płaci.Jest powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył",nie jest to łatwa praca.
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-24, 12:55   

ursus napisał/a:
Wyobrażcie sobie polonistę,matematyka,którzy darmo pracują przy poprawianiu sprawdzianów,wypracowań itd.Robią to w domu i nikt im za to nie płaci.


Do tego trzeba dołożyć jeszcze przygotowanie się na każdą kolejną lekcję,
wszystkie okolicznościowe imprezy organizowane w szkole i poza nią,
ciągłe dokształcanie się: studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne, WDNy (Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli), itp.
dyżury na przerwach,
zebrania z rodzicami, jak i spotkania z nimi w czasie przerw,
cała biurokracja związana z awansami zawodowymi,
konkursy wewnątrzszkolne i pozaszkolne....

i masę innych zajęć

Podaję mniej więcej zarobki nauczycieli:
nauczyciel stażysta 1 218zł brutto (na rękę 830zł)
nauczyciel kontraktowy 1 444zł brutto (na rękę 950zł)
nauczyciel mianowany 1 829zł brutto
nauczyciel dyplomowany 2 195 brutto


brutto to kwota w całości, a netto to kwota na rękę

czyli od kwot które podałam, trzeba odjąć średnio 32% (trochę inaczej jest w przypadku nauczyciela mianowanego i dyplomowanego, bo im się należy wysługa (premia za lata pracy)

Ile trwają "awanse" nauczycieli

Z dniem nawiązania stosunku pracy osoba zatrudniona uzyskuje automatycznie tytuł nauczyciela stażysty i rozpoczyna dziewięciomiesięczny okres stażu, aby uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego.

Nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej dwóch lat, na swój wniosek złożony do dyrektora szkoły. Nauczyciel rozpoczyna staż, który trwa 2 lata i 9 miesięcy z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć.

Nauczyciel mianowany może rozpocząć staż na stopień nauczyciela dyplomowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego na swój wniosek złożony do dyrektora szkoły. Rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak, niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć. Staż trwa 2 lata i 9 miesięcy.

Czyli nauczyciel musi pracować co najmniej 9 lat, żeby stać się nauczycielem dyplomowanym
Ostatnio zmieniony przez Katarzyna_26 2007-05-24, 13:18, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-05-24, 14:08   

Osobiście znam przypadek nauczyciela uczącego 23 lata, po studiach podyplomowych i zarabia 1000zł... :|
0 UP 0 DOWN
 
kisiol 
telekomunikator-integrator



Wiek: 39
Dołączył: 17 Wrz 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-24, 14:19   

Pytanie w temacie jest troche tendencyjne. wiadomo, że każdy uważa, ze nauczyciele za mało zarabiają. Pytanie powinno być, co zrobić, żeby to zmienić.
0 UP 0 DOWN
 
Verbel 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: "Bżek"

Wysłany: 2007-05-25, 15:38   

kisiol napisał/a:
Pytanie powinno być, co zrobić, żeby to zmienić.


To pytanie zadaj kochanym politykom, którzy mają sto tysięcy obietnic na minutę a nie spełnili nawet jednej...Gdy taki Lepper mówi że nie ma pieniędzy na robotę czegoś w naszym kraju bo środków nie ma $, a chodzi z zegarkiem złotym za 20 tys. złotych, to już można wywnioskować pewne rzeczy...
0 UP 0 DOWN
 
karlik6663 
Jungeyoung



Wiek: 37
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 2007-05-25, 18:41   

NIE !! i mam swoje pwody i dobrze że Bóg dał mi Giertycha, chwale go pod niebiosy za to, a który sie przyzna ile zarabia ??????????? a i mundurki to śietny pomysł nawet a Japoni noszą. BRAWO !!
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-25, 18:46   

karlik6663 napisał/a:
NIE !! i mam swoje pwody i dobrze że Bóg dał mi Giertycha, chwale go pod niebiosy za to, a który sie przyzna ile zarabia ???????????


a co Ty masz dzięki Giertychowi? Amnezję? Lepszą edukację? Co masz takiego dzięki nie mu?

Jakie są Twoje powody, wiesz sam ile nauczyciele zarabiają? Nic nie wiesz.. a jakbyś przeczytal wyżej posty to byś wiedzial, że już paru nauczycieli przyznalo się ile zarabiają.
0 UP 0 DOWN
 
dreyfus 
TI_TU



Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg my sweet home

Wysłany: 2007-05-26, 00:36   

karlik6663 napisał/a:
NIE !! i mam swoje pwody i dobrze że Bóg dał mi Giertycha, chwale go pod niebiosy za to, a który sie przyzna ile zarabia ???????????


Tak jak kolega steve. Co Ty człowieku jemu zawdzięczasz, które decyzje podjęte przez Mr. G. popierasz? Wyjaśnij mi to. Mam wrażenie, że nie wiesz sam o czym piszesz. Przecież te wszystkie amnestie, religia na świadectwie, popieranie działań organizacji mających na celu ograniczanie swobód i wolności, która przysługuje każdemu człowiekowi, bez względu na wyznanie i orientacje seksualną. Przecież to jest żałosne.
Karlik6663, tak wychwalasz swojego wspaniałego ministra Romusia G. - porównaj jego zarobki z zarobkami nauczycieli. Ile lat na taki majątek musiałby zarabiać nawet średnio zarabiający nauczyciel?
Masz tu od razu link do jego oświadczenia majątkowego żebyś nie musiał się za bardzo wysilać:

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/081.htm

Apel do kolejnego już Forumowicza - uważaj na pisownię!!

Co do zarobków nauczycieli, według mnie ich początkowe zarobki są strasznie mizerne.
Ostatnio zmieniony przez dreyfus 2007-05-26, 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-26, 13:13   

Trudno mi jednoznacznie powiedzieć bo rzeczywiście powinni więcej zarabiać bo mają czasami do czynienia a takimi idiotami w klasach, ale niektórzy nauczyciele też za dobrzy nie są i wg. mnie wogóle niektórzy nie powinni być nauczycielami...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-26, 13:21   

kubut napisał/a:
Trudno mi jednoznacznie powiedzieć bo rzeczywiście powinni więcej zarabiać bo mają czasami do czynienia a takimi idiotami w klasach, ale niektórzy nauczyciele też za dobrzy nie są i wg. mnie wogóle niektórzy nie powinni być nauczycielami...


Kubut zrozumiały jest Twój ból, ale to nie chodzi o gorzkie żale raczej ..tylko próbujemy wypowiedzieć o danej profesji.. a konkretnie o profesji nauczycieli. Twoja uwaga natomiast jest uniwersalna. Wystarczy podstawić za słowo "nauczyciel" każde inne określające jakąś tam profesje !
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-26, 20:30   

No tak, ale mówie ze jeśli nauczyciel jest dobry no to powinien więcej zarabiać... Ale żeby podwyżki dawać też dla tych co siedza i praktycznie dłubią w nosie na lekcji no to niezbyt. Wiem że nie da się jednym dać, a drugim nie, dlatego jestem obojetnego zdania... Aczkolwiek chyba jednak stanął bym po stronie podwyżki gdyby nie było opcji "nie mam zdania" :D
0 UP 0 DOWN
 
agaciau 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Kwi 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-07-04, 22:02   

Kłopot w tym, że w budżetówce zarobki zależą praktycznie zawsze od stażu pracy, a nie od osiągnięć. Trzeba by to zmienić.

PS Proszę poprawić rażący błąd ortograficzny w ankiecie! "Nie mam" pisze się osobno.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, malo, nauczyciele, uwazasz, za, zarabiaja, ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu